Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-1-28_10-37-0
14. februára 2014 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Poslanci sa k útokom na Mostnej ulici nevyjadrili

V hodnotení bezpečnostnej situácie mestskou políciou v Nitre za rok 2013 je uvedené, že nedochádzalo k rozsiahlejšiemu narušeniu verejného poriadku formou hromadného prejavu, kde by boli prvky rasovej diskriminácie, antisemitizmu, xenofóbie

NITRA 13. februára – Príslušníci policajného zboru a mestskej polície v prípade medializovaného októbrového útoku na návštevníkov baru Mariatchi na Farskej ulici v Nitre zasiahli do jednej a pol minúty od zaznamenania konfliktu. V správe o bezpečnostnej situácii v Nitre za minulý rok mestská polícia argumentuje, že rýchlosť zásahu je zrejmá z celého záznamu mestského kamerového systému. „Pokiaľ by mali média záujem o objektívne informovanie verejnosti o celkovej situácii, nebol by tento záznam účelovo zostrihaný v momente, kedy prišli zasahujúce zložky a riešili konflikt priamo na mieste,“ píše sa v správe, ktorú predložil na rokovanie mestského zastupiteľstva náčelník Mestskej polície v Nitre Erik Duchoň. Poslanci však o správe takmer vôbec nediskutovali a odsúhlasili ju. Zásah policajných hliadok v Nitre bol podľa správy bezprostredný, vďaka čomu sa hneď na mieste podarilo zadržať podozrivé osoby. Tento prípad bol z pohľadu polície kvalifikovaný ako ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Po incidente pred barom Mariatchi v októbri 2013 sa tam zvýšil bezpečnostný dohľad a opatrenia trvajú aj naďalej.

V správe sa okrem iného píše, že „stav a úroveň ochrany verejného poriadku za predchádzajúci rok 2013 v meste Nitra možno vzhľadom k celospoločenskému vývoju hodnotiť pozitívne. V hodnotenom období nedochádzalo k rozsiahlejšiemu narušeniu verejného poriadku najmä formou hromadného prejavu, kde by boli prvky rasovej diskriminácie, antisemitizmu, xenofóbie a hnutí potláčajúcich slobody a práva iných osôb. Medzi majoritnou a minoritnou časťou obyvateľstva neboli zaznamenané konflikty súvisiace s týmto kontextom.“

Mestská polícia v Nitre má 74 členov a k dispozícii 33 kamier monitorujúcich verejné priestranstvá. V minulom roku vznikli tri nové monitorované miesta, a to v Starom meste na križovatke ulíc Jesenského a Župného námestia, na sídlisku Klokočina a na sídlisku Chrenová.

V roku 2013 príslušníci mestskej polície celkovo zistili 20 223 priestupkov, uložili 14 093 blokových pokút v sume 312 665 eur. Najčastejšími priestupkom bolo pitie alkoholu na zakázaných miestach, znečisťovanie verejného priestranstva a rušenie nočného pokoja.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X