Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
mestske zastupitelstvo
9. apríla 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 Jakub Kania, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Poslanci odmietli predaj budovy bývalej škôlky

Primátor si nemyslí, že budova prenajatá súkromnej firme, bude znova niekedy slúžiť ako škôlka

NITRA 9. apríla – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre dnes odmietli predaj jednej z budov v areáli Materskej školy Párovská. Budovu bývalej škôlky v hodnote 160-tisíc eur dnes mesto prenajíma spoločnosti, ktorá tu prevádzkuje súkromné zdravotnícke zariadenie. Zámer predať budovu verejnou súťažou prijali poslanci ešte v roku 2011, dnes to odmietli. „Ja som navrhol, aby sme si ju ponechali a spoločnosti, ktorá tam sídli, sme ponechali nájomný vzťah,“ povedal viceprimátor Ján Vančo. „Nezatvárajú sa nám dvere, ak by sme chceli v budúcnosti adaptovať budovu znova na škôlku. Je v areáli jestvujúcej škôlky,“ myslí si Vančo.

Návrh na vyhlásenie verejnej obchodnej súťaže predložil primátor Nitry Jozef Dvonč. Argumentoval tým, že mesto hľadá zdroje do rozpočtu mesta a toto bol jeden z variantov. Prebudovanie budovy späť na výchovno-vzdelávacie účely nepovažuje za reálne. „Osobne si myslím, že škôlka v tej budove už nikdy nebude,“ povedal Dvonč. Mesto by malo podľa jeho názoru budovať kapacity v tých častiach, kde populačná krivka prudšie rastie. Momentálne mesto žiada ministerstvo školstva o dotáciu na rekonštrukciu škôlky na Nedbalovej ulici na Chrenovej.

Viacerí poslanci s primátorom nesúhlasili. Podľa poslanca Anton Krettera predaj tejto budovy pri výške mestského rozpočtu nijako neohrozí fungovanie a chod mesta a takéto budovy si treba ponechať. Poslankyňa Martina Rácová poukázala na to, že je múdre ponechať si budovu v blízkosti už zriadenej škôlky.

V budove bývalej škôlky momentálne pôsobí firma DNPS, s.r.o. Spišská Belá. Prevádzkuje tam súkromné zdravotnícke stredisko a zariadenie starostlivosti o ľudské telo slúžiace na rekonvalescenciu a rekondíciu. Do svojich zariadení prijíma predovšetkým klientov s chronickými ťažkosťami bolestivého syndrómu chrbtice a veľkých kĺbov. Firma platí mestu za nájom približne 8-tisíc eur mesačne.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X