Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestske zastupitelstvo
ilustračné
9. apríla 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 Jakub Kania, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Poslanci odmietli predaj budovy bývalej škôlky

Primátor si nemyslí, že budova prenajatá súkromnej firme, bude znova niekedy slúžiť ako škôlka

NITRA 9. apríla – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre dnes odmietli predaj jednej z budov v areáli Materskej školy Párovská. Budovu bývalej škôlky v hodnote 160-tisíc eur dnes mesto prenajíma spoločnosti, ktorá tu prevádzkuje súkromné zdravotnícke zariadenie. Zámer predať budovu verejnou súťažou prijali poslanci ešte v roku 2011, dnes to odmietli. „Ja som navrhol, aby sme si ju ponechali a spoločnosti, ktorá tam sídli, sme ponechali nájomný vzťah,“ povedal viceprimátor Ján Vančo. „Nezatvárajú sa nám dvere, ak by sme chceli v budúcnosti adaptovať budovu znova na škôlku. Je v areáli jestvujúcej škôlky,“ myslí si Vančo.

Návrh na vyhlásenie verejnej obchodnej súťaže predložil primátor Nitry Jozef Dvonč. Argumentoval tým, že mesto hľadá zdroje do rozpočtu mesta a toto bol jeden z variantov. Prebudovanie budovy späť na výchovno-vzdelávacie účely nepovažuje za reálne. „Osobne si myslím, že škôlka v tej budove už nikdy nebude,“ povedal Dvonč. Mesto by malo podľa jeho názoru budovať kapacity v tých častiach, kde populačná krivka prudšie rastie. Momentálne mesto žiada ministerstvo školstva o dotáciu na rekonštrukciu škôlky na Nedbalovej ulici na Chrenovej.

Viacerí poslanci s primátorom nesúhlasili. Podľa poslanca Anton Krettera predaj tejto budovy pri výške mestského rozpočtu nijako neohrozí fungovanie a chod mesta a takéto budovy si treba ponechať. Poslankyňa Martina Rácová poukázala na to, že je múdre ponechať si budovu v blízkosti už zriadenej škôlky.

V budove bývalej škôlky momentálne pôsobí firma DNPS, s.r.o. Spišská Belá. Prevádzkuje tam súkromné zdravotnícke stredisko a zariadenie starostlivosti o ľudské telo slúžiace na rekonvalescenciu a rekondíciu. Do svojich zariadení prijíma predovšetkým klientov s chronickými ťažkosťami bolestivého syndrómu chrbtice a veľkých kĺbov. Firma platí mestu za nájom približne 8-tisíc eur mesačne.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X