Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jozef Stumpel, hokej, šport
ilustračné: SITA
11. novembra 2018 Správy NitraPolitika od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Poslancami Mestského zastupiteľstva v Nitre chceli byť aj muži spätí so športom. Napokon sa to podarilo len jednému z nich

Za poslancov mestského zastupiteľstva v Nitre kandidovali aj štyria muži, ktorí sú spätí so športom. Prebojovať sa však do zastupiteľstva na základe hlasov Nitranov sa podarilo len jednému z nich.

Poslancami Mestského zastupiteľstva v Nitre chceli byť Igor Demo, Ľubomír Moravčík, Miroslav Kováčik či Jozef Stümpel.

Igor Demo je športovým riaditeľom mládeže FC Nitra. Kandidoval za mestskú časť Zobor, Dražovce ako nezávislý kandidát. Do mestského parlamentu sa mu na základe hlasov od voličov nepodarilo prebojovať.

Ľubomír Moravčík je bývalým futbalovým reprezentantom. V zastupiteľstve už pôsobil jedno volebné obdobie, no tentoraz sa mu svoj úspech spred štyroch rokov nepodarilo zopakovať. Ako pred štyrmi rokmi, aj teraz kandidoval za stranu SMER-SD, respektíve SMER-SD, SNS. Do zastupiteľstva sa chcel prebojovať prostredníctvom mestskej časti Klokočina.

Miroslav Kováčik je riaditeľom hokejového klubu HK Nitra. V tohtoročných komunálnych voľbách kandidoval za mestskú časť Klokočina, pričom stáli za ním strany SMER-SD, SNS. Kováčik sa pred nedávnom vyjadril ku svojej kandidatúru aj prostredníctvom webu nitrianskeho hokejového klubu, stalo sa tak na základe otázky od fanúšika nitrianskeho hokeja. Kováčik vtedy reagoval takto: „Rozhodol som sa prijať ponuku kandidovať na poslanca do mestského zastupiteľstva čisto kvôli hokeju a športu vôbec. Je potrebné mať zástupcov v mestskom parlamente aj z tejto oblasti, pretože šport je celosvetový fenomén a potrebuje podporu či už od štátu, kraja alebo mesta. Prináša nám emócie, pri úspechoch pozdvihuje hrdosť na svoje mesto či štát. Šport je najlepšou prevenciou proti drogám, kriminalite, ale i voči obezite mládeže. My v klube venujeme mládeži veľkú pozornosť. Mladí potrebujú k rozvoju svoje idoly a vzory, preto ide ruka v ruke mládež s profesionálnym športom. Jedno bez druhého nemôže naplno fungovať. Nejdem kandidovať pre svoj osobný prospech, ani si ma nikto nekúpil. Zmýšľaním je mi blízka sociálna demokracia. Podporujem súčasného pána primátora Jozefa Dvonča, lebo viem, čo všetko robí pre šport v meste. Bez jeho podpory môže hokej v Nitre skončiť rovnako, ako sa to stalo po zmene primátorov v Skalici alebo v Martine. Navyše po realizácii futbalového štadióna má ambíciu postaviť i nový hokejový štadión. A to je pre mňa vec, za ktorú chcem bojovať a vynaložiť všetku energiu!“

Posledným z kandidátov do nitrianskeho mestského zastupiteľstva, ktorý je spájaný so športom a je známy aj svojimi hokejovými úspechmi, je hokejista Jozef Stümpel. Práve Stümpelovi sa z týchto kandidátov ako jedinému podarilo prebojovať tam, kam chcel a onedlho zasadne do lavíc zasadacej miestnosti na Mestskom úrade v Nitre. Stümpe kandidoval za mestskú časť Chrenová, Janíkovce, pričom ho podporili strany SMER-SD, SNS.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X