Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Studentsky domov zobor maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
21. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Poradenské a servisné centrum na univerzite otvoria neskôr, firma ho zle postavila

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre plánovala symbolicky k 17. novembru otvoriť Poradenské a servisné centrum pre študentov v areáli Študentského domova Zobor. Otvorenie sa však odkladá.

„Verejné obstarávanie vyhrala firma, ktorá je nezodpovedná, už ich aj sankcionujeme. Teraz, keď sa to malo odovzdávať, zistili, že postavili zle priečky a museli to zbúrať a postaviť nanovo, takže zase sa to odďaľuje,“ povedal rektor Ľubomír Zelenický. Podľa neho je problémom, že jediným kritériom verejných obstarávaní je najnižšia cena.

Firmy potom ponúknu veľmi nízku cenu, za ktorú však nie sú schopné odviesť kvalitnú prácu. Poradenské a servisné centrum bude poskytovať zhruba 15 druhov poradenstva pre študentov aj uchádzačov o štúdium, napríklad psychologické, kariérne či právne. Študenti na jednom mieste získajú tiež informácie o ubytovaní či brigádach.

V súčasnosti univerzita rieši otázku, či by v centre mohli sídliť aj lekári. Najmä študentky si totiž vyžadujú gynekológa. „Problémom je, že by tam nemali obvod. Teraz zisťujeme, či sa to dá nejako riešiť s nemocnicou,“ hovorí rektor. Veľký záujem zo strany študentov je podľa jeho slov aj o psychologické poradenstvo.

Univerzita Konštantína Filozofa v súčasnosti ukončuje aj ďalšie dve investície. V priebehu najbližších týždňov otvorí nové registratúrne stredisko, ktoré vytvorila v priestoroch Študentského domova Nitra. Súčasný archív pod Zoborom už totiž kapacitne nepostačuje. Postavená je už aj nová budova pre laboratóriá Fakulty prírodných vied. „Chýba ešte kolaudačné rozhodnutie a vybavenie nábytkom. Ak to nestihneme pred Vianocami, otvoríme ju začiatkom roka 2018,“ informoval Zelenický.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X