Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fraňa Mojtu
19. mája 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMsP Nitra, Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. ilustračná: Jakub Kania, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Zabudnutý kľúč v dverách od auta. Aj toto riešili nitrianski policajti počas dní pracovného pokoja

Mestskí policajti nezaháľali ani počas dní pracovného pokoja. Zaoberali sa aj pátraním po majiteľoch dostatočne nezabezpečených motorových vozidiel.

Na ulici Fraňa Mojtu o desiatej hodine dopoludnia našla motohliadka mestskej polície v úseku parkovania s plateným státím vozidlo, na ktorom boli všetky štyri okná otvorené,“ uvádza MsP Nitra. Auto bolo zaparkované pred budovou základnej školy, v jeho blízkosti sa dlhšiu dobu nikto neobjavil. Z toho dôvodu hliadka mestskej polície požiadala pracovníka operačného strediska, aby zistil majiteľa vozidla.

Ten zistil, že majiteľom motorového vozidla je žena, ktorú o situácii telefonicky informoval. Zároveň ju vyzval, aby prišla k svojmu vozidlu a riadne si ho zabezpečila proti odcudzeniu. „Do jej príchodu zotrvali mestskí policajti na mieste, počkali, kým si vodička skontrolovala obsah vozidla, uzatvorila okná, auto zabezpečila uzamknutím a až následne miesto parkoviska opustili,“ uvádza web nitrianskej mestskej polície.

Táto žena však nebola jediným prípadom, ktorý museli policajti riešiť. Podobná situácia totiž nastala aj o deň neskôr v skorých ranných hodinách. „Na parkovisku pred obchodným domom na sídlisku Chrenová spozoroval všímavý občan ponechaný kľúč vo dverách vozidla,“ informuje MsP Nitra. Policajti, ktorí zasahovali na mieste, vyhodnotili oznam za opodstatnený. Zabezpečili preto, aby sa k vozidlu nedostali žiadne nepovolané osoby.

Prostredníctvom PZ SR sa podarilo zistiť majiteľa vozidla,“ dodáva web mestskej polície. Skontaktovať sa s majiteľom a následne ho vyzvať, aby sa dostavil k svojmu vozidlu, sa však policajtom nepodarilo. „Nakoľko bolo zrejmé, že majiteľ sa k vozidlu nedostaví v blízkej dobe, hliadka ponechala vo vozidle vodičovi odkaz o prevzatí kľúčov hliadkou MsP a auto uzamkla,“ píše web MsP Nitra.

Majiteľ motorového vozidla si neskôr našiel odkaz, na základe ktorého sa telefonicky skontaktoval s operačným pracoviskom. „Príslušníci mestskej polície k predmetnému vozidlu prišli, overili totožnosť i majetkový vzťah vodiča k vozidlu a kľúče od auta mu odovzdali,“ uvádza mestská polícia.

Ani v jednom z vyššie uvedených prípadov nedošlo ku škode na majetku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X