Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Ordinácia detskej lekárky
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Ordinácia detskej lekárky (zdravotnícke pomôcky - drevené lekárske lopatky). Bratislava, 8. január 2013. Foto: SITA/Diana Èernáková
2. augusta 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Poliklinika vo Vrábľoch bude kompletne zrekonštruovaná do konca roka

Vráble 2. augusta – Koncom tohto roka by mala byť ukončená kompletná rekonštrukcia polikliniky vo Vrábľoch. Rekonštrukcia objektu sa začala koncom roka 2011, celkové náklady sú vyčíslené na 687.000 eur. Financovanie je zabezpečené z prostriedkov Európskej únie a štátneho rozpočtu pre Operačný program Zdravotníctvo. Spolufinancovanie mesta predstavuje 34.350 eur. Mesto hradí zo svojich zdrojov aj práce, ktoré nie sú súčasťou realizačného projektu. „Sú to najmä výmena vykurovacích telies, omietky či maliarske práce v rekonštruovaných priestoroch,“ uviedol Štefan Vajda, vykonávajúci stavebný dozor.
Rekonštrukčné práce sú realizované v súlade s harmonogramom. V súčasnosti finišujú práce v interiéri, ukončuje sa fasáda na budove.  Zámerom projektu je zvyšovanie kvality poskytovaných služieb, ktoré sú úzko naviazané na zlepšenie stavebno-technického a energetického stavu budovy zdravotného strediska. Úspora energií by sa mala dosiahnuť aj znížením podhľadov v ambulanciách. Nové priestory budú nižšie o 50 až 70 centimetrov. Výška miestností dosiahne tri metre, čím sa znížia náklady na vykurovanie. Pacienti ocenia bezbariérový prístup do budovy.
Zlepšenie služieb zabezpečia aj nové diagnostické a zdravotnícke zariadenia, potrebné pre špecializované vyšetrenia. Pribudnúť by mali EKG, RTG prístroj s príslušenstvom, hematologický analyzátor, celotelový bodypletyzmograf,  elektrochirurgická jednotka, trakčné lôžko a lampa pre malú chirurgiu. Efektívnejšiu komunikáciu lekárov zabezpečia inštalované počítačové a wifi zariadenia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X