Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bezdomovec
ilustračné: SITA
13. decembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Polícia riešila troch bezdomovcov, ktorí znečisťovali verejné priestranstvo na Chrenovej, takto to dopadlo

Ľudia bez domova sú problémom všetkých väčších miest, výnimku netvorí ani Nitra. Obyvatelia sa mnohokrát sťažujú na bezdomovcov z dôvodu, že znečisťujú svoje okolie a často za týmto účelom oslovujú aj políciu. Ako sa vyjadrila nitrianska mestská polícia, hliadky sa s bezdomovcami snažia vykonávať pohovory, v rámci ktorých bezdomovcom objasňujú možnosti využitia ubytovania pre bezdomovcov v azylovom dome a podobne. Podľa slov polície sú však tieto pohovory bezvýsledné, nakoľko bezdomovcom vyhovuje ich sloboda. Nedávno riešila nitrianska polícia trojicu mužov bez domova, ktorá znečisťovala verejné priestranstvo na sídlisku Chrenová.

Ako uviedla Mestká polícia v Nitre, v neskorých večerných hodinách počas minulého týždňa prijali na operačnom stredisku oznam, ktorý sa týkal znečisťovania verejného priestranstva. Toho sa mali dopustiť traja muži na Výstavnej ulici v Nitre.

Hliadka, ktorá bola vyslaná na miesto, zistila v udanej lokalite troch bezdomovcov, ktorí boli značne pod vplyvom alkoholu a ktorých hliadka už poznala z miestnej znalosti. „Všetci, jeden z nich na invalidnom vozíku, opakovane a trvalo odmietajú využívať ubytovacie možnosti a služby pre bezdomovcom, nakoľko v týchto priestoroch nemôžu konzumovať alkohol a museli by dodržiavať určité stanovené pravidlá,“ uviedla nitrianska mestská polícia.

Ako ďalej polícia dodala, hliadka mužov vyzvala, aby miesto bezodkladne očistili od odpadkov, ktoré tvorili rôzne pohodené osobné veci a prázdne fľaše. „Mestskí policajti s nimi opätovne vykonali pohovor o možnostiach a službách pre ľudí bez domova a dôrazne ich vyzvali, aby v znečisťovaní nepokračovali ani na iných miestach,“ dodala polícia na záver.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X