Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
marihuana-nitra-mestska-policia
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: MSP Nitra
2. mája 2019 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMSP Nitra Diskusia()

Polícia opäť našla na Nábreží mládeže skupinku mladých, ktorí robili neporiadok a fajčili marihuanu

Dvaja mladí muži si zavarili pre fajčenie marihuany na verejnom priestranstve.

Počas bežnej kontroly okolia spozorovala hliadka mestskej polície skupinku mladých ľudí na problematickom mieste oproti Technickej fakulte SPU, nachádzajúcim sa na Nábreží mládeže. Hliadkujúci policajti už majú skúsenosti s týmto miestom, pretože sa tu často schádza mládež a narúša verejný poriadok, konzumuje alkohol a iné návykové látky.

Hliadka tu spozorovala 3 chlapcov a jedno dievča. Po priblížení sa ku skupine spozorovali, že dvaja z nich manipulovali s plastovými fľašami, z ktorých niečo prelievali a následne fľašu pokrčili a na mieste odhodili. Keďže týmto konaním spôsobili znečistenie svojho okolia, boli dvaja mladíci podozriví z priestupku proti verejnému poriadku. Zvyšní dvaja, chlapec a dievča, ktorí sa priestupku dopustiť nemali, so súhlasom zasahujúcich policajtov z miesta odišli.

Mladíci vo veku 19 a 20 rokov, obaja z Nitry, odmietali doriešiť priestupok na mieste. Mestskí policajti im preto oznámili, že v tom prípade ich odvedú na útvar mestskej polície, kde budú povinní podať vysvetlenie. Pred nástupom do auta vyzvali mestskí policajti mladíkov k vyloženiu ostrých predmetov, prípadne bodných, sečných alebo iných zbraní z vreciek. Mladší muž vyložil dve plastové vrecká s obsahom zelenej sušiny a kovový aplikátor, cez ktorý sa fajčí marihuana, avšak mladík tvrdil, že hoci má marihuanu, ale tá nie je jeho. Druhý muž taktiež z vrecka vyložil plastovú krabičku od žuvačiek, v ktorej bol taký istý kovový aplikátor a rovnaké plastové vrecká.

Pre dôvodné podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov, alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi hliadka mestskej polície na miesto privolala príslušníkov policajného zboru, ktorí si vec prevzali na doriešenie,“ uzatvára správu Mestská polícia Nitra.

marihuana-nitra-mestska-policia
Zdroj: MSP Nitra
marihuana-nitra-mestska-policia
Zdroj: MSP Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X