Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vajda Ladislav Ligač
zdroj: www.cas.sk
14. mája 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Polícia dohliadala na verejný poriadok počas rozlúčkového posedenia aj počas pohrebu nitrianskeho rómskeho vajdu

Mestská polícia v Nitre dohliadala na verejný poriadok počas rozlúčkového posedenia aj počas samotného pohrebu nitrianskeho rómskeho vajdu.

Mestská polícia v Nitre uviedla, že jej príslušníci počas minulého týždňa dohliadli na poriadok pri rozlúčke s rómskym vajdom a následne aj pri jeho pohrebe.

Ako sa píše na webe nitrtianskej mestskej polície, operačný príslušník MsP Nitra prijal vo večerných hodinách oznam. Ten na políciu zatelefonoval občan z Krškanskej ulice a oznam sa týkal parkovania vozidiel na chodníku v okolí prevádzkarne U Čertice.

Podľa slov políce vyslaná hliadka na mieste zistila, že v prevádzke sa koná rozlúčková akcia Rómov, ktorá sa konala na počesť zosnulého rómskeho vajdu.

„Vozidlá parkovali čiastočne na chodníku s tým, že priechodnosť chodníka zostala zachovaná. Po porade s príslušníkom policajného zboru, ktorý je v meste špecialista na rómsku problematiku a na jeho odporučenie, vec nebola riešená ako priestupok,“ píše sa na webe nitrianskej mestskej polície.

Ako dodávajú policajti, hliadka na mieste vykonala s Rómami pohovor, ktorý sa týkal spôsobu parkovania vozidiel tak, aby neporušovali zákon o cestnej premávke.

„Hliadky mestskej polície vo zvýšenej miere naďalej kontrolovali okolie, aby tak predišli eskalácii možných problémov nielen v statickej doprave, ale aj v dodržiavaní verejného poriadku,“ doplnila Mestská polícia v Nitre.

Ako sa ďalej píše v týždennom hlásení, hliadka mestskej polície kontrolovala dodržiavanie verejného poriadku v okolí reštaurácie U Čertice, ktorá sa nachádza na Novozámockej ulici, aj počas nočnej zmeny. Podľa slov polície počas smútočného posedenia, ktoré sa tu konalo na počesť zosnulého nitrianskeho rómskeho vajdu, nebol narušený verejný poriadok.

„Príslušníci mestskej polície v súčinnosti s policajným zborom zabezpečovali verejný poriadok počas pohrebu nitrianskeho rómskeho vajdu. Počas konania uvedenej akcie nebol zistený narušený verejný poriadok,“ doplnila záverom nitrianska mestská polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X