Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
POLÍCIA-auto-nitra
ilustračné: SITA
26. marca 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 ilustračná: SITA

Policajti nezaznamenali vážne konflikty s rasovým podtextom

V rómskych komunitách dominuje majetková trestná činnosť a ohrozovanie mravnej výchovy mládeže

NITRA 26. marca – Policajti v minulom roku nezaznamenali na území Nitry vážnejšie konflikty medzi majoritnou časťou obyvateľstva a rómskymi obyvateľmi. Vyplýva to zo správy riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Miroslava Blaška o bezpečnostnej situácii v meste pod Zoborom. „V hodnotenom období sme nezaznamenali závažnejšie narušenie verejného poriadku, najmä formou hromadného prejavu, v ktorom by boli prvky rasovej diskriminácie, antisemitizmu, xenofóbie a hnutí potláčajúcich slobody a práva iných osôb,“ tvrdí v správe Blaško.

Na prácu s komunitami sa v meste špecializujú dvaja policajti. Pôsobia najmä v časti Orechov Dvor, kde sa nachádzajú sociálne slabšie rodiny, ako i oblastiach osídlených rómskou menšinou, a to na Borovej ulici v Drážovciach. Pri svojej práci spolupracujú na riešení problémov s terénnymi pracovníkmi. Blaško vyzdvihol aj ústretovosť miestnych autorít. „Možno konštatovať dobrú spoluprácu miestneho vajdu na Borovej ulici, čo taktiež ovplyvňuje bezpečnostnú situáciu v tejto časti mesta,“ skonštatoval policajný riaditeľ.

V rómskych komunitách dominuje majetková trestná činnosť a ohrozovanie mravnej výchovy mládeže. „Prejavy neslušnosti, arogancie, výtržníctva, poškodzovania cudzieho majetku, prípadne fyzického napádania občanov medzi sebou sa riešili priebežne podľa aktuálneho vývoja bezpečnostnej situácie,“ uzavrel riaditeľ.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X