Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
POLÍCIA: Zinscenovaný prepad
ilustračné: SITA
26. marca 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 ilustračná: SITA

Policajti nezaznamenali vážne konflikty s rasovým podtextom

V rómskych komunitách dominuje majetková trestná činnosť a ohrozovanie mravnej výchovy mládeže

NITRA 26. marca – Policajti v minulom roku nezaznamenali na území Nitry vážnejšie konflikty medzi majoritnou časťou obyvateľstva a rómskymi obyvateľmi. Vyplýva to zo správy riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Miroslava Blaška o bezpečnostnej situácii v meste pod Zoborom. „V hodnotenom období sme nezaznamenali závažnejšie narušenie verejného poriadku, najmä formou hromadného prejavu, v ktorom by boli prvky rasovej diskriminácie, antisemitizmu, xenofóbie a hnutí potláčajúcich slobody a práva iných osôb,“ tvrdí v správe Blaško.

Na prácu s komunitami sa v meste špecializujú dvaja policajti. Pôsobia najmä v časti Orechov Dvor, kde sa nachádzajú sociálne slabšie rodiny, ako i oblastiach osídlených rómskou menšinou, a to na Borovej ulici v Drážovciach. Pri svojej práci spolupracujú na riešení problémov s terénnymi pracovníkmi. Blaško vyzdvihol aj ústretovosť miestnych autorít. „Možno konštatovať dobrú spoluprácu miestneho vajdu na Borovej ulici, čo taktiež ovplyvňuje bezpečnostnú situáciu v tejto časti mesta,“ skonštatoval policajný riaditeľ.

V rómskych komunitách dominuje majetková trestná činnosť a ohrozovanie mravnej výchovy mládeže. „Prejavy neslušnosti, arogancie, výtržníctva, poškodzovania cudzieho majetku, prípadne fyzického napádania občanov medzi sebou sa riešili priebežne podľa aktuálneho vývoja bezpečnostnej situácie,“ uzavrel riaditeľ.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X