Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Okresny sud nitra googlemaps
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
18. februára 2015 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 maps.google.com

Podvodníci s nehnuteľnosťami skončili za mrežami, polícia hľadá ďalších poškodených

Polícia vyzýva, aby sa ohlásili prípadní ďalší poškodení v prípade podvodov s nehnuteľnosťami v Nových Zámkoch.

NITRA 18. februára – Okresný súd v Nitre rozhodol o väzbe pre obvinených v prípade podvodov s nehnuteľnosťami v Nových Zámkoch. Ako ďalej informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, polícia vyzýva prípadných ďalších poškodených, aby sa prihlásili. Môžu tak urobiť cestou tiesňovej linky 158, alebo na najbližšom policajnom oddelení, prípadne priamo na odbore kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Za obzvlášť závažný zločin podvodu a zločin pozbavenia osobnej slobody obvinili policajti 47-ročného Petra z Nových Zámkov. Ďalšieho, 34-ročného Ivana, obvinil nitriansky krajský vyšetrovateľ zo zločinu podvodu a zločinu pozbavenia osobnej slobody. Traja zo skupiny možných podvodníkov, a to 32-ročný Alexander, 37-ročný Dávid a 38-ročný Peter boli obvinení za pokračovací zločin podvodu a napokon 47-ročný Alexander za zločin podvodu, informovala polícia médiá v utorok 17. februára.

Polícia o odhalení skupiny podvodníkov po prvý raz informovala v pondelok 16. februára. Skupina pôsobila na rôznych miestach v okrese Nové Zámky, spolu naplánovali a spáchali 14 trestných činov. Muži podľa polície premysleným spôsobom pripravili o nehnuteľnosti rôzne ľahko ovplyvniteľné osoby. Ich cieľom boli najmä osamelé dôchodkyne a vdovy, osoby so zdravotnými ťažkosťami (napríklad schizofrénia či Parkinsonova choroba), osoby závislé či ľudia v ťažkej životnej situácii, ktorí mali finančné či rodinné problémy.

Dvaja muži zo skupiny údajných podvodníkov s nehnuteľnosťami sa podľa polície dopustili okrem podvodu aj ďalšieho činu, keď nasilu držali v pivnici psychicky chorého človeka. Podľa polície v minulom roku takto zaobchádzali s 34-ročným Novozámočanom, trpiacim vážnou psychickou chorobou. „Obaja muži poškodenému nedovolili opustiť miesto, kde bol zadržiavaný, alebo mu dovolili pohybovať sa len na vopred schválených miestach. Odtiaľ sa vždy musel vrátiť na dohodnuté miesto pod hrozbou fyzického násilia,“ uviedla 17. februára nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Chorému dokonca nedávali lieky, ktoré mal užívať na svoje psychické ochorenie.

„Tieto osoby členovia organizovanej skupiny manipulovali vo svoj prospech, následne od nich vylákali peniaze, ktoré im nevrátili, preto boli poškodené osoby nútené buď predať svoj byt, alebo si od iných členov skupiny museli pod vplyvom ďalších členov organizovanej skupiny vziať úver s podmienkou, že založia svoju nehnuteľnosť v prospech členov skupiny (pričom aj tieto finančné prostriedky im členovia skupiny vzali),“ vysvetlila Čuháková. Poškodení však už nemali peniaze na to, aby členom skupiny peniaze, ktoré im členovia organizovanej skupiny poskytli, vrátili. Členovia skupiny si preto uplatnili záložné právo k nehnuteľnostiam poškodených a pripravili ich o ne. „Taktiež od poškodených vylákali finančné prostriedky pod rôznymi falošnými zámienkami, napr. prísľubom investícií z vykupovania bytov, príp. prísľubom zabezpečenia bytu na kúpu, čo však nebola pravda a poskytnuté finančné prostriedky použili členovia skupiny vo svoj prospech,“ dodala Čuháková. Všetci obvinení muži čakajú v policajnej cele na rozhodnutie o podnete na návrh na väzobné trestné stíhanie. Nitrianski kriminalisti na prípade spolupracujú s Národnou kriminálnou agentúrou.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X