Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Web banner 1600x980px kampankd 2019 pozvanka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianska komunitná nadácia
19. novembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Podujatie Klub darcov 2019 opäť vrcholí, podporte aj vy projekty v našom meste

Nitrianska komunitná nadácia opäť organizuje tradičné podujatie s názvom Klub darcov.

Každoročne organizované podujatie Klub darcov zastrešuje Nitrianska komunitná nadácia (NKN). Podujatie sa spája s hlasovaním a odovzdávaním grantových šekov úspešným projektom. Ide o grantový program, v rámci ktorého si sami darcovia zároveň vyberajú projekty, ktoré získajú ich finančnú podporu. Ako pripomína NKN, program ponúka ľuďom jedinečnú možnosť hlasovať a podporiť tak dobré nápady pre Nitru.

Každý, kto daruje minimálne 10 eur, sa stáva podporovateľom Klubu darcov a má tak možnosť hlasovať za projekty v prvom kole (od 14.10.2019 do 28.10.2019) cez hlasovací formulár. V prípade, že ste darovali minimálne 20 eur, získavate právo hlasovať v druhom kole, priamo na slávnostnom podujatí, ktoré sa uskutoční 24. novembra 2019 o 17.00 hod. v PKO Nitra.

Projekty zastrešujú výlučne občianske združenia, školy, neziskové organizácie či tzv. neformálne skupiny občanov. Podmienkou je neziskovosť projektov a ich prínos pre komunitu či transparentná realizácia a vyúčtovanie nákladov.

Projekty:

  • Rozšírená realita – sprievodca ZOBORSKÝM KLÁŠTOROM – Zoborský skrášľovací spolok,
  • Komunitné kompostovisko – príklad dobrej praxe – D. Králiková, Š. Králik, T. Belovič,
  • Zapáľme v nich vedu – Viac ako učenie, o.z.,
  • Raňajky na korze – E. Domanová, A. Balážová, P. Doman,
  • Separovaný zber – Spojená katolícka škola, ZŠ sv. Svorada a Benedikta, Nitra,
  • Rekonštrukcia telocvične – J. Matušková, L. Peli, P. Lovasová.

Darcov okrem hlasovania a odovzdávania grantových šekov víťazným projektom čaká aj bohatý program. Eugen Gnoth a jazzová kapela E.G.O. Group pripravia úžasnú atmosféru a zábavu, Páni Baklažáni ponúknu darcom skvelé občerstvenie a pre najmenších budú pripravené eko hry v detskom kútiku, kde na ne dohliadnu dobrovoľníci – doktorandi z Katedry ekológie a environmentalistiky.

Samozrejmosťou podujatia je slávnostná torta a tombola so zaujímavými cenami. Všetky potrebné informácie o Klube darcov a možnosti darovať nájdete na stránke Nitrianskej komunitnej nadácie tu. Darovať a získať tak pozvánku na podujatie je možné do 23. novembra 2019.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X