Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aby ludia ludom pomahali nitrianska komunitna nadacia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nkn.sk
1. októbra 2021 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Podujatie Aby ľudia ľuďom pomáhali uzavrelo svoj 15. ročník na Klokočine

V Nitre každoročne prebieha pomoc a spolupráca prispievajúca k zlepšeniu kvality života nás všetkých a to pod záštitou Nitrianskej komunitnej nadácie.

V Parku pod Borinou na Klokočine sa uskutočnilo kultúrno-zábavné podujatie s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali. To je každoročne organizované, ako vyvrcholenie rovnomenného grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie. Tento rok šlo o 15. ročník.

To znamená, že už 15 rokov sa v Nitre spájajú mimovládne organizácie, zodpovedné firmy aj jednotlivci, aby pomohli na správnom mieste. Svojou prácou tak prispievajú k zlepšeniu kvality života nás všetkých.

Program je výnimočný tým, že podporuje realizáciu programov MVO a posilnenie ich kapacity. V roku 2021 program podporilo 5 donorov: Mesto Nitra, Západoslovenská energetika, a.s., CORA GEO, s.r.o., Marel Slovakia, s.r.o. a PP Invest, s.r.o.

Oblasti podpory boli nasledovné:

  • programový rozvoj subjektov nezriaďovanej kultúry v súlade s ich poslaním a stratégiou (napr. strategické plánovanie, teambuilding, posilnenie dlhodobých programov, rozvoj inovatívnych programov organizácie, ktoré aplikujú nové metódy a postupy v práci s cieľovou skupinou …)
  • posilnenie kapacity organizácií (napr. vzdelávanie pracovníkov, mzdy pracovníkov v rámci realizovaných inovatívnych programov, materiálne zabezpečenie dlhodobého charakteru,…).

Podpora aj výsadba

Maximálna výška podpory bola 3-tisíc eur na jeden projekt. Granty získali dve renomované MVO – ŠOK, o.z. (Šport, Osveta, Kultúra) a Asociácia Divadelná Nitra, ktoré si tento rok rozdelili 6-tisíc eur.

V rámci podujatia sa okrem odovzdávania grantových šekov a zároveň poďakovanie firmám, mohli prítomný zabaviť. Bol pripravený kultúrno-zábavný program pre širokú verejnosť.

Tradíciou podujatia sa stalo sadenie stromčekov do filantropickej aleje. Svojím príspevkom firmy nielen podporia tretí sektor, ale si tiež zakúpia živý strom, ktorý je zasadený do filantropickej aleje priamo v Parku pod Borinou. Tento stromček vyjadruje vzájomnú pomoc v komunite. Do sadenia sa zapojili firmy, dobrovoľníci i návštevníci podujatia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X