Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Malanta kastiel znalecky posudok.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
5. januára 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Podivný predaj na Agrokomplexe: V oficiálny deň obhliadky kaštieľ nebol otvorený. Pozrite si znalecký posudok

Dnes 5. januára bol druhý oficiálny deň na obhliadku kaštieľa v Malante pri Nitre, no i napriek tomu predávaná budova sprístupnená nebola. Prípadní záujemcovia si mohli pozrieť iba priestory areálu, bez možnosti nahliadnutia do vnútorných priestorov budovy.

Firma Anar, s.r.o, ktorá si priestory od Agrokomplexu prenajala len prednedávnom, nás dnu nevpustila. Podľa slov tamojšieho pracovníka SBS jeho nadriadený odkázal, že iba chránia majetok, ktorý majú vo vnútri kaštieľa. Šéf bol údajne odcestovaný mimo Nitry. Neúspešnej obhliadky sa spolu s nami zúčastnil aj štáb RTVS.

V znaleckom posudku sa uvádzajú všetky výmery areálu, priľahlých budov a aj ich ceny. Budova sa predáva bez umeleckých predmetov a hnuteľných vecí,  ku ktorým patria napríklad aj sochy v parku v okolí kaštieľa. Tie si po dohode môže budúci vlastník odkúpiť za sumu, ktorú určí ďalší znalecký posudok od odborníka na umenie. Kaštieľ sa predáva za sumu 935 500 € bez DPH, pričom vyhráva najvyššia ponuka v súťaži.

Ako sa uvádza v znaleckom posudku, celková výmera areálu je 103 028 metrov štvorcových v hodnote 377 082,48 €. Cena za meter štvorcový tak vychádza na 3,66 €. Hodnota všetkých stavieb je vo výške 555 619,36 €. Kaštieľ bol odhadnutý na sumu 344 175,01 €, priľahlý kostolík na sumu 9 585,33€, jednotlivé dvojdomky odhadli na 21 762,32 €, 21 762,32 € a 15 962,96 €, čo je dovedna 59 487,60 €. Plot areálu znalec odhadol na 17 725 €.

Znalecké posudky si môžete pozrieť tu:

Malanta znalecky posudok 1

Malanta znalecky posudok 2

Malanta znalecky posudok 3

Malanta znalecky posudok 4

Malanta znalecky posudok 5

Malanta znalecky posudok 6

Malanta znalecky posudok 7

Pozrite si forogalériu:

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X