Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Stavba na podzamskej 9.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
25. novembra 2017 Výstavba a developerské projekty od NitraDeň.skSITA Diskusia()

Pod hradom vyrástla čierna stavba z kontajnerov, mesto bude žiadať jej odstránenie

V nitrianskom podhradí na Podzámskej ulici vyrástla čierna stavba. Už na prvý pohľad nezapadá do okolitej zástavby – sú to veľké kontajnery rôznych farieb postavené na seba v dvoch podlažiach.

Koncom novembra tu bude štátny stavebný dohľad. Mesto bude žiadať odstránenie nepovolenej stavby a uloží pokutu. Konať bude na základe podnetu Krajského pamiatkového úradu v Nitre, ktorý na to upozornil. „Účelom dohľadu bude zastaviť ďalšie práce a odstrániť stavbu, ktorá tam vznikla,“ informoval prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak. Podľa neho stavba ruší celkový architektonický ráz tejto oblasti a v pamiatkovej zóne mesta nemá čo robiť.

Mestskí poslanci zároveň vo štvrtok na zastupiteľstve zrušili uznesenie, ktorým tento rok schválili Jánovi Lipovskému prenájom parcely s rozlohou 67 metrov štvorcových, z ktorej je jediný prístup k tomuto pozemku. Žiadateľ mestu deklaroval, že tu plánuje postaviť polyfunkčnú budovu s tromi nadzemnými podlažiami, ustúpenou nadstavbou v štvrtom podlaží a jedným podzemným podlažím. Na prvom nadzemnom podlaží mal byť vstup do budovy a samostatné garáže s kapacitou osem miest, ktoré by boli prístupné z Podzámskej ulice premostením.

Aký má byť účel kontajnerovej stavby, mesto podľa Kršiaka nevie. Vlastníkom pozemku, na ktorom stojí, je Lipovského dcéra Daniela Lipovská. „Prenájom bol schválený pre vlastníka, ktorý dnes už ani nefiguruje ako vlastník tohto pozemku, a za účelom výstavby polyfunkčného domu, ktorý bol prezentovaný,“ povedal Kršiak.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X