Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podzamska.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nitra.sk / materiál predložený mestským poslancom
18. novembra 2017 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Pod hradom má vyrásť nový bytový dom, ponúkne 34 bytov a administratívne priestory

Na Podzámskej ulici v Nitre má vyrásť nový bytový dom, ktorý ponúkne 34 bytov a administratívne priestory. Podľa dokumentu predloženému mestu bude mať novostavba jedno nadzemné podlažie určené na parkovanie so 44 parkovacími miestami. 

Na štvrtkovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre bude poslancom predložený návrh na nakladanie s nehnuteľnosťami vo vlastníctve mesta, konkrétne pôjde o prenájom časti pozemku na Podzámskej ulici. Dôvodom prenájmu pozemku je realizácia stavby s názvom „Bytový dom pod hradom“, ktorý by mal byť hotový do dvoch rokov.

„Predmetnú časť pozemku využije žiadateľ počas výstavby ako manipulačný priestor a následne ako trvalý vjazd k bytovému domu. V súčasnosti je tento priestor využitý čiastočne ako vjazd k predajni ORSTAP na pozemkoch vo vlastníctve žiadateľa a väčšia časť je nevyužívaná a je zarastená náletovými drevinami a znečistená odpadkami. K predmetnej časti pozemku je obmedzený prístup. Pre zamedzenie ďalšieho hromadenia odpadu investor navrhuje, aby bola táto časť stavebne upravená do výškovej úrovne priľahlého chodníka, ktorý je súčasťou Podzámskej ul.,“ uvádza sa v zámere, ktorý bude predložený mestským poslancom. Na vedľajšom pozemku je naplánovaná výstavba polyfunkčnej budovy.

Novostavba „Bytový dom pod hradom“ je navrhnutá na pozemkoch, ktoré sú súčasťou pamiatkovej zóny. „Novostavba má 1 podzemné podlažie (s rozlohou 1462 m2) určené na parkovanie s kapacitou 44 parkovacích miest so vstupom z Podzámskej ul. a 3
nadzemné podlažia (vrátane obytného podkrovia s rozlohou 843 m 2 ) s 34 bytmi a admin. priestormi,“ píše sa v dokumente.

Na prvom nadzemnom podlaží z Podzámskej ulice bude vstup do všetkých podlaží a celého objektu. Celkový výška novostavby je 14,3 metra „(od najnižšej úrovne 1. nadzemného podlažia po najvyššiu úroveň strechy), konštrukčná výška podlaží v objekte bude 3 m. Vzhľadom na prostredie, v ktorom sa navrhovaný objekt nachádza bude fasáda v béžovej prírodnej zemitej farbe v kombinácii obkladových lícových tehál béžovej farby, hliníkové okná budú tmavosivej farby,“ spresňuje materiál predložený poslancom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X