Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Travnik pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
5. augusta 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Poctivý kosec sa priznal, že poškodil auto, keď kosil trávnik na Klokočine

Neúmyselné poškodenie zaparkované motorového vozidla priviedlo policajtov na stopu. Vďačný môžu byť poctivému koscovi, ktorý sa k poškodeniu auta priznal.

Vysoká a nepokosená tráva isto nikoho neteší, pri kosení však občas dochádza aj k menším škodám, akými je poškodenie zaparkovaného automobilu. Vodiči si preto nejedenkrát nájdu poškriabaný lak, prevalený plech alebo rozbité okno.

Ako uvádza Mestská polícia v Nitre: „Hrozba poškodenia osobných motorových vozidiel, hlavne tých, ktoré stoja zaparkované v tesnej blízkosti trávnatých plôch, je naozaj reálna a občas sa stane. Poškodenie môže byť neúmyselné a spôsobené odfrknutím kameňa alebo iného tvrdého materiálu od strunovej kosačky s rotačnou hlavicou.“

Medzi pracovníkmi vykonávajúcimi kosenie trávnikov sa však nájdu aj poctivci. Ako informovala polícia prostredníctvom svojej webovej stránky, tesne pred obedom prijal príslušník mestskej polície, ktorý má na starosti operačné pracovisko, oznam od kosca, ktorý kosil trávnik na sídlisku Klokočina.

Kosec polícii oznámil, že mu počas kosenia odletel kameň od kosačky a ten skončil priamo na zaparkovanom aute, pričom na ňom rozbil okno. Ako konštatovala polícia: „Nie často sa stáva, že sa niekto policajtom iniciatívne prizná k spáchaniu priestupku.“

Podľa informácií nitrianskej mestskej polície, poctivým koscom bol 68-ročný pracovník, ktorý počkal na hliadku mestskej polície na mieste, kde prišlo ku škodovej udalosti. Následne hliadke ukázal poškodené motorové vozidlo a tiež opísal spôsob, ako k udalosti došlo.

„Počas kosenia mu jednoducho od kosačky odletel kameň, ktorý vo vysokej tráve nebolo vidno a ten skončil priamo na skle ľavého zadného okna vozidla VW Amarok,“ informuje polícia.

Hliadka, ktorá prišla na zásah, chcela štandardným spôsobom zistiť majiteľa vozidla, aby ho mohla informovať o spôsobenej škode a aby si mohol svoje auto zabezpečiť proti krádeži alebo proti možnému dažďu.

„Po spolupráci s policajným zborom však zistili, že evidenčné číslo, ktoré bolo umiestnené na poškodenom vozidle, je už dlhšiu dobu vyradené z evidencie motorových vozidiel. Ďalším šetrením bolo zistené, že ani WIN číslo, ktoré sa nachádzalo na prednom skle, sa s vozidlom nezhoduje,“ vysvetľuje polícia.

Nakoľko táto informácia začala zaujímať aj kompetentných príslušníkov policajného zboru, prípad nechtiac poškodeného a podozrivého vozidla si prevzali. „V tomto prípade musíme skonštatovať staré známe klišé, že „Všetko zlé je na niečo dobré.“ Veď drobný majetkový delikt kosca, ktorý sa poctivo priznal, priviedol policajtov na stopu možnej väčšej trestnej činnosti,“ uzatvára Mestská polícia v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X