Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lieky, teplomer, choroba, chrípka
ilustračné: pixabay.com
13. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skRÚVZ Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Počet chorých na chrípku v našom kraji stúpol, zatvorené boli dve škôlky

Chrípka bola počas uplynulého týždňa v Nitrianskom kraji na vzostupe, zatvorené museli byť dve materské školy.

V uplynulom týždni zaznamenali zdravotníci z Nitrianskeho kraja nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 8,8 percenta. Celkovo bolo za 49. kalendárny týždeň hlásených až 8236 ARO.

Z tohto počtu ochorelo na chrípku a CHPO 1086 osôb, čo je 13,2 percenta z celkového počtu všetkých ARO. Predstavuje to nárast o 5,4 percenta oproti minulému týždňu.

Ako uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre, najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na ARO bola v skupine 0 až 5-ročných detí.

Pacienti sa nevyhli ani komplikovanému priebehu, ktorý sa vyskytol u 171 osôb. Najväčšie zastúpenie mali zápaly prínosových dutín, potom zápaly stredného ucha a napokon zápaly pľúc.

Podľa informácií RÚVZ Nitra, hlásilo ochorenia až 66 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 62 percent lekárov pre dospelých.

„Do NRC boli pre chrípku odoslané 2 sentinelové nasopharyngeálne výtery (z okresu Nitra a z okresu Komárno),“ informoval nitriansky RÚVZ.

„V okrese Zlaté Moravce bol rýchlotestom potvrdený vírus chrípky typu A. Výchovno-vzdelávací proces bol prerušený v dvoch MŠ ( Topoľčany a Komárno),“ dodáva úrad.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X