Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Knižnica
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
26. februára 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skmb

Počas týždňa slovenských knižníc čaká na návštevníkov Krajskej knižnice zaujímavý program

Prvý marcový týždeň patrí tradične Týždňu slovenských knižníc. Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre pripravila bohatý program – besedy, výstavy aj zážitkové čítanie. Čitatelia sa môžu tešiť na stretnutie s Hanou Lasicovou, Igorom Hochelom, Máriou Lazarovou či Andreou Gregušovou. Knižnica v programovej dramaturgii nevynechala ani nevidiacich.

Krajská knižnica každoročne pripravuje pre svojich používateľov počas Týždňa slovenských knižníc, ktorý  trvá od 1. 3 do 6. 3. 2016, množstvo podujatí. Ako nás informovala riaditeľka Krajskej knižnice Karola Kmeťka Monika Lobodášová, cieľovou skupinou sú deti ZŠ 1. a 2. stupňa, študenti stredných škôl. „Nezabúdame ani na širšiu verejnosť a samozrejme našich dlhoročných používateľov z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, členov Slovenského zväzu telesne postihnutých.“

Knižnica
Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre je jednou z najstarších kultúrnych inštitúcií v meste. Z malej požičovne kníh sa za viac ako 90 rokov vybudovala významná kultúrna, informačná a vzdelávacia organizácia v moderných priestoroch s viac ako 220-tisícovým knižničným fondom. Foto: ja

Pestrá ponuka

Program počas Týždňa slovenských knižníc je pestrý a vyvážený. „Pre detského čitateľa  máme pripravené zážitkové čítanie Nenásytná húsenička, dopoludnia plné rozprávok s Máriou Záborskou, autorské besedy so spisovateľkou Andreou Gregušovou – Marína a povaľači a so spisovateľkou  Máriou Lazarovou – Adam a čarovná šmykľavka. S písmom a grafológiou sa môžu zoznámiť deti a mládež prostredníctvom prednášky pána Bakaya. Rozprávanie o knihe a jej histórii pod názvom Kniha je nesmrteľná  a podujatie Čo všetko sa dá vyrobiť zo starých kníh – tvorivá dielňa s Katarínou Fumáčovou. Pre širokú verejnosť sme pripravili stretnutie s Hanou Lasicovou a Igorom Hochelom na 2. marca.

Kniznica adela banasova.jpg
Krajská knižnica v Nitre organizuje množstvo podujatí počas celého roka. S čitateľmi tu besedovala aj Adela Banášová. Foto: ja

Pre členov Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska a členov Slovenského zväzu telesne postihnutých sú pripravené podujatia: Béla Bartók – jeden z najoriginálnejších a najprínosnejších predstaviteľov hudby 20. storočia. Spomienky na slávnych – Vlado Müller,  herec so sugestívnym hlasom. Rozprávanie o živote, divadelných a filmových postavách herca spojené s videoprojekciou filmu Majster kat s komentárom pre nevidiacich. Rozdávame úsmev, radosť, šťastie – hudobno-poetické pásmo klientov Denného stacionára pre osoby so zdravotným postihnutím. Pre stredoškolákov sú pripravené informačné výchovy Informačné zdroje knižnice – spojené s hovorenou bibliografiou k 205. výročiu úmrtia spisovateľa, národného buditeľa Juraja Fándlyho,“ informovala o programe podujatia riaditeľka Monika Lobodášová.

Deti knižnica
Knižnica je obľúbeným miestom aj pre malých čitateľov. Foto: ja

Počas celého mesiaca marec bude prebiehať v priestoroch knižnice Paličkovaná krása – výstavka ručných prác vo vitrínkach slovenskej čipkárky Juliany Babošovej v spolupráci so Slovenským zväzom telesne postihnutých ZO č. 13. spojená s tvorivou dielňou pre ZŠ a s predajom.

Kniznica lobodasova.jpg
Cieľovou skupinou Týždňa slovenských knižníc sú podľa slov riaditeľky knižnice Moniky Lobodášovej študenti základných a stredných škôl, široká verejnosť, ale aj členovia Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska a Slovenského zväzu telesne postihnutých. Foto: ja

Výhody pre čitateľov

Počas podujatia knižnica pripravila aj benefity pre čitateľov a nových záujemcov o registráciu.  „Prvého marca budú mať používatelia  možnosť zaregistrovať sa za 1 euro,  druhého marca budú budú odpustené sankčné poplatky za 1. až 6. upomienku. Pre tých, ktorí sú už naši členovia, navštívia knižnicu počas Týždňa slovenských knižníc, máme pripravené záložky do kníh so zľavou pri nákupe kníh v internetovom kníhkupectve. Tešíme sa na našich stálych, ale aj nových používateľov, ktorých našou pestrou ponukou prilákame,“ uviedla riaditeľka Krajskej knižnice.

Horizon33_2016 2 26_9 21 43.png

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X