Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zberny dvor mestske sluzby tehelna.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com
30. augusta 2021 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Počas sviatkov budú mať zberné dvory v Nitre takto upravenú prevádzku

Viete, čo môžete a čo nemôžete priniesť na zberný dvor? Tu je prehľad.

Nitrianske komunálne služby zabezpečujú pre občanov zvoz komunálny odpadu a triedeného odpad, spravujú tiež zberné dvory v Nitre. Oznamujú zmenu prevádzky zberných dvorov počas sviatkov 1. septembra Deň Ústavy Slovenskej republiky a 15. september Sedembolestná Panna Mária.

Počas týchto sviatkov majú zatvorené zberné dvory ZD Katruša, ZD Braneckého, ZD Zobor, ZD Janíkovce, ZD Krškany. ZD NKS má otvorené aj počas týchto sviatkov a to v čase medzi 8.00 a 12.00 hod.

Na zberných dvoroch je možné odovzdať papier a lepenku, jedlé oleje a tuky, drevo, plasty, kovy, vyradené elektrické a elektronické zariadenia, sklo, zmesový komunálny aj objemný odpad. Z nebezpečného odpadu je sú to žiarivky a iný odpad obs. ortuť, vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluórované uhľovodíky, batérie a akumulátory, či vyradené elektrické a elektronické zariadenia.

Na zbernom dvore na Nábreží mládeže je možné tiež odovzdať zmiešané odpady zo stavieb demolácií, zmesi betónu, tehál, obkladačiek, dlaždíc a keramiky a drobný stavebný odpad.

Na zberných dvoroch je možné tiež odovzdať biologicky rozložiteľný odpad, ten je však obmedzený na objem zodpovedajúci bežnému prívesnému vozíku. Všetok odpad presahujúci toto množstvo je nutné odviezť priamo do kompostárne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X