Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V rámci slávností Nitra, milá Nitra ožila pešia zóna a námestie tradičným nitrianskym jarmokom.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, Lucia Bihuncová, NitraDen.sk
30. júna 2020 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skDom Matice slovenskej Diskusia()

Počas slávností Nitra, milá Nitra 2020 sa môžete tešiť aj na program Domu Matice slovenskej

V Nitre sa čoskoro uskutočnia najväčšie mestské slávnosti, súčasťou ktorých budú aj samostatné podujatia Domu Matice slovenskej v Nitre.

Slávnosti tradične otvoria výstavy, ku ktorým patrí aj výstava v priestoroch Ponitrianskeho múzea venovaná Nitre a svätému Metodovi na poštových známkach v exponátoch a publikáciách MVDr. Milana Šajgalíka. Svoje brány otvára 3. júla 2020.

Vystavujúci je zároveň predsedom Klubu filatelistov 52-51 pri Dome Matice slovenskej v Nitre. Súčasťou výstavy bude aj uvedenie príležitostnej poštovej známky či tvorivá dielňa pre deti a dospelých. Filatelisti sa tiež predstavia samostatnými expozíciami aj v Katedrále – Baziliky sv. Emeráma.

V prvý oficiálny deň slávností sa stretnú pútnici pri Kostole sv. Michala Archanjela v Dražovciach. V kostolíku nájdete výstavu Domu Matice slovenskej v Nitre, ktorá predstaví pokračovateľov cyrilo-metodského diela – Svätých sedmopočetníkov.

V nedeľu 5. júla sa predstavia pútnikom členovia skupiny Močenčanka. Popoludní budú takmer 2 hodiny patriť matičným folkloristom. Podujatie s názvom Matičný folk(o)lor predstaví pestrosť tradícií a folklóru Nitry a okolia. V rámci programu, ktorý je súčasťou koncertov nitrianskych umelcov na podporu kandidatúry Nitry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026, sa predstaví iba zlomok matičných folkloristov inak z celkového počtu 31 súborov a skupín z okresov Nitra, Šaľa, Zlaté Moravce a Topoľčany.

Viac sa k programu Domu Matice slovenskej dozviete na webe DMS Nitra, prostredníctvom telefonického kontaktu 037/ 38 12 850, 0918 113 212, alebo mailom dms.ni[email protected], prípadne na facebooku – dmsnitra.

Plagat.jpg
Foto: DMS v Nitre

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X