Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: NitraDen.sk, SH
17. septembra 2022 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skDAB Diskusia()

Počas novej sezóny prinesie Divadlo Andreja Bagara v Nitre zaujímavé podujatia

Divadlo Andreja Bagara v Nitre je opäť otvorené pre nedočkavých divákov. Počas letnej prestávky pracovali na množstve noviniek, ktoré počas 73. divadelnej sezóny prinesú.

Popri hraní inscenácii, či už nových alebo už repríz, DAB chystá množstvo sprievodných podujatí. Pod vianočný stromček pre najmenších divákov pripravuje DAB audio vydanie výberu klasických ľudových rozprávok Pavla Dobšinského v réžii Matúša Bachynca.

V DAB sa tiež uskutočnia pravidelné diskusné večery venované rôznym spoločenským témam. Zahŕňať budú nosnú tému Krehkej identity a hovoriť sa v nich bude o našej súčasnosti aj minulosti z rôznych perspektív, pripravované v súvislosti s novými premiérami DAB s presahom k téme, ktorá súvisí s danou inscenáciou.

Pre verejnosť sa budú konať aj dramaturgické úvody a diskusie po predstavení s tvorcami a účinkujúcimi hercami. Týka sa to nielen pred a po školských dopoludňajších predstaveniach, ale aj pred a po večerných predstaveniach pre verejnosť.

Pokračovať budú tiež divadelné kvízy. Tie sú zamerané na tvorbu, históriu a osobnosti DAB v podaní moderátorsko-humoristickej dvojice Juraja Ďuriša a Mariána Viskupa.

Životné prostredie

Divadlo zavádza aj zelený vzdelávací program. Zahŕňa workshopy, fyzikálne pokusy a stretnutia s ekológmi a ochranármi po predstavení edu-hry Kým nastane ticho v spolupráci s Katedrou fyziky a ekológie PF UKF v Nitre.

Dôležité je aj prevziať zodpovednosť za ochranu životného prostredia. DAB postupne zavádza viacero ekologických aktivít a opatrení nielen v dramaturgii, ale aj v prevádzke divadla.

Množstvo podujatí

DAB sa opäť zapojí aj do 13. ročníka európskeho podujatia, ktoré v jednu noc otvorí brány divadiel na Slovensku a po celej Európe. Súčasťou tohtoročného programu Noci divadiel v DAB bude predstavenie novej inscenácie Rozsobáše v réžii Matúša Bachynca a diskusný klub KREHKÁ IDENTITA venovaný téme tejto inscenácie.

Počas roka sa môžu diváci všetkých vekových kategórii tešiť aj na Deň otvorených dverí a Deň detí v divadle, Silvester v divadle, Made in Czechoslovakia, Divadelný boďák a vždy aktuálne tematické výstavy.

Svoje brány otvára aj Divadelná knižnica pri Divadle Andreja Bagara v Nitre. Ide o jedinú verejnosti prístupná knižnicu zameraná na divadelnú literatúru mimo Bratislavy. Nájdete v nej vyše 6000 titulov. Najmä divadelné hry, scenáre z inscenácií DAB, divadelné periodiká, ale aj odborné publikácie z oblasti teórie a histórie divadla. Informácie o tom, ako sa stať členom Divadelnej knižnice, ako sa registrovať, vypožičať si knihy, a informácie o online katalógu, dostupných publikáciách či otváracích hodinách získate na webovej stránke DAB.

Viac o sezóne 2022/2023 v DAB v Nitre sa dočítate TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X