Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kriz kostol
18. mája 2018 Podujatia a akcie Nitra od © NitraDen.sk Diskusia()

Počas Noci kostolov otvorí svoje brány 11 nitrianskych chrámov

Počas Noci kostolov, ktorá sa v Nitre uskutoční 25. mája, sú pre návštevníkov pripravené koncerty, prednášky, divadelné predstavenie, prehliadky chrámov a duchovný program. Zvony 11 kostolov sa rozozvučia o 17.50 hod.

Katedrálny chrám – Bazilika sv. Emeráma na Nitrianskom hrade bude otvorený od 18.15 hod. Pre návštevníkov budú pripravené vystúpenie speváckeho zboru Emerám, koncert Vladimíra Kopca na historickom organe a prehliadky katedrály s výkladom.

Františkánsky kostol sv. Petra a Pavla na Samovej ulici, Kostol sv. Martina na Chrenovej a Kostola Nanebovzatia Panny Márie na Kalvárii si tiež pripravili voľnú prehliadku kostola.

V Kostola sv. Jozefa na Zobore v ruinách Zoborského kláštora si môžete vypočuť prednášku Pavla Žebráka o Kamalduloch, čítanie z knihy Imricha Točku Príbehy spod Nitrianskeho hradu, hudobné vystúpenie Ľubice Michalicovej a Štefana Haládika a degustáciu vín z benediktínskeho vinohradu.

Evanjelický kostol sv. Ducha uvedie koncert Nitrianskeho evanjelického spevokolu, spoločný prednes chválospevových piesní a organový minirecitál Mareka Štrbáka. Nasledovať bude voľná prehliadka kostola.

Celosvetový evanjelizačný projekt Nightfever čaká návštevníkov v Kostole Navštívenia Panny Márie v kláštore na Farskej ulici. Súčasťou programu bude možnosť navštívenia krypty kostola.

Dom Cirkvi bratskej na Kráľovskej ceste si pripravil grilovanie na nádvorí, ktoré návštevníkom spríjemní koncert.

Počas piatkového večera sprístupní svojuvežu Kostol reformovanej kresťanskej cirkvi na Ulici Fraňa Mojtu. Po koncerte klasickej organovej hudby Lucie Vankovej bude voľná prehliadka kostola s možnosťou si pozrieť výstavu Soli Deo Gloria.

Vystúpenie detí z občianskeho združenia Rytiersky rád sv. Gorazda a možnosť maľby na tému Noc kostolov zažijú návštevníci Kaplnky sv. Gorazda starokatolíckej cirkvi na Slovensku na Chrenovskej ulici.

V Kostole sv. Gorazda na Klokočine bude pre návštevníkov pripravené divadelné predstavenie Jozef Egyptský. Viac o programe TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X