Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kamera pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
1. októbra 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk

Počas filmového festivalu Agrofilm sa uskutoční viac ako 100 projekcií

Príďte ochutnať jedinečný filmový festival od pondelka 2. októbra do soboty 7. októbra. Má mimoriadne bohatú 33-ročnú históriu, je plný života, chutí a výnimočných zážitkov. Mladých divákov chce osloviť ich moderným jazykom.

Medzinárodný festival filmov Agrofilm 2017 má už 33 rokov. Stále sa teší priazni filmárov, odborných aj laických divákov. Svedčí o tom 113 prihlásených filmov z 23 krajín Európy a Ázie a 8 premietacích miest v rôznych mestách na Slovensku.

Organizátor festivalu Výskumný ústav živočíšnej výroby Nitra pripravil tradične zaujímavý sprievodný program. Počas týždňa sa uskutoční viac ako sto projekcií filmov a sprievodných akcií na nasledovných premietacích miestach: NPPC – VÚŽV Nitra v Lužiankach, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzita Komenského – Prirodovedecká fakulta v Bratislave, OC Galéria Mlyny v Nitre. Veľmi zaujímavý príbeh je z Brezna, kde sa predstavitelia mesta po osobnom festivalovom zážitku rozhodli pridať k festivalu a tento rok budú premietať filmy v Breznianskej synagóge.

Festival každý rok „rastie“, aj napriek rovnakému rozpočtu. V ostatných piatich rokoch sa postupne zvyšuje počet premietacích miest a organizátori dopĺňajú aj obsah festivalu. Tento rok sa zamerali na mladú generáciu a tradičné dokumentárne filmy doplnili o sociálne média, ktoré sú dnes rozhodujúcim informačným a mienkotvorným zdrojom pre mladú generáciu.

Tak ako minulé roky budú súčasťou festivalu interaktívne podujatia čo znamená, že premietanie filmov je doplnené ochutnávkami poctivých potravín, odbornými prednáškami, diskusiami a tiež vernisážou výstavy výtvarníka Daniela Bidelnicu. Pre Mladých farmárov organizátor pripravil na stredu 4. októbra diskusné fórum, ktoré sa už tradične teší veľkému záujmu. Z filmového plátna vystúpia hrdinovia krátkych dokumentov o mladých farmároch a publiku povedia svoj návod na to, ako byť úspešným farmárom na slovenskom vidieku.

Medzinárodná porota v zložení filmárov a odborníkov z výskumu z Nemecka, Maďarska a Slovenska sa zišla v Lužiankach už 9.  septembra a hodnotila 36 súťažných filmov. Tento rok prvýkrát hodnotila aj v kategórii Nové média, ktorá zahŕňa sociálne média, internetové stránky či streamové televízie.

Vstup na všetky podujatia je voľný.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X