Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklostojan oz rozbicyklujme nitru.jpg
OZ Rozbicyklujme Nitru!
4. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skNitraDeň.sk Diskusia()

Počas februára ste sa mohli zapojiť do ankety skúmajúcej potreby cyklistov, takéto sú výsledky

Občianske združenie Rozbicyklujme Nitru vytvorilo dotazníkový prieskum, ktorý skúmal potreby cyklistov v Nitre a ich vnímanie tejto dopravy v meste.

Dotazníkový prieskum vytvorilo OZ Rozbicyklujme Nitru v spolupráci s mestom a realizoval sa počas februára. Na dotazník reagovalo 305 respondentov a to prostredníctvom sociálnych sietí, webu a aj prostredníctvom mestského SMS informačného systému.

Dotazník sa zameriaval na otázky ku cyklodoprave, frekvencií využívania bicyklov v meste, ale hlavne na zlepšenia. Väčšina respondentov využíva bicykel na rekreačné účely niekoľkokrát za týždeň. Z prieskumu tiež vyplýva, že cyklisti majú obavy z jazdenia po uliciach mesta, preto v prípade, že nemajú k dispozícií inú možnosť, radšej využijú chodníky. Takmer polovica opýtaných odpovedala, že keď nepoužíva bicykel, tak využije radšej auto, prípadne ide pešo a len 20 percent opýtaných využije MHD.

Mesto by sa podľa respondentov malo zamerať najmä na sprejazdnenie pešej zóny pre cyklistov počas celého dňa, cyklochodník na Štúrovej ulici (od Univerzitného mosta smerom k OC Galéria Tesco, potom na Štefánikovej ulici (od pešej zóny smerom k autobusovej a železničnej stanici). Za najmenej dôležité z ponúknutých možností považujú respondenti vytvorenie cyklotrasy z Klokočiny do centra mesta a otvorenie a sprístupnenie Zoborských kasární pre cyklistov a chodcov.

Účastníci výskumu by uvítali hlavne výstavbu nových cyklotrás a opravu tých existujúcich. Uvítali by tiež sprehľadnenie dopravného značenia na cyklotrasách, stojany v centre mesta, cyklopumpy a servisné stojany. Za najmenej dôležité v tomto čase považujú opýtaní respondenti stojany v mieste bydliska. Viac ako polovica opýtaných by cyklobus počas pracovných dní nevyužila a 40 percent by ho, naopak, využilo aj počas týždňa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X