Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Ordinácia detskej lekárky
ilustračné: SITA/Diana Černáková ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Ordinácia detskej lekárky. Bratislava, 8. január 2013. Foto: SITA/Diana Èernáková
20. mája 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre budú Dni zdravia, počas ktorých môžete absolvovať bezplatné lekárske prehliadky

Blížia sa Dni zdravia, na ktoré pozýva mesto Nitra. Uskutočnia sa v dňoch 25. a 26. mája 2016 v priestoroch Mestského úradu v Nitre.

Tradičné podujatie bude pre občanov prístupné od 8:00 h. V rámci neho môžu Nitrania bezplatne absolvovať preventívne lekárske prehliadky rôzneho charakteru.

Na podujatí bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva Nitra, ktorý záujemcom ponúkne viaceré vyšetrenia. Pracovníci úradu budú merať tlak krvi a pulzovú frekvenciu, zistia vám aj index telesnej hmotnosti a index obezity.

Na podujatí nebude chýbať ani individuálne poradenstvo. U fajčiarov bude možné zistiť koncentrácie alveolárneho oxidu uhoľnatého (CO) karboxyhemoglobínu (COHb) vo výdychu, ktoré pracovníci zmerajú prístrojom Smokerlyzér.

Ako informuje mesto Nitra na svojej webovej stránke, do Dní zdravia sa zapojili viaceré organizácie. Patrí medzi ne Komunitné centrum, ktoré zabezpečí meranie glykémie, Slovenská únia proti osteoporóze, ktorá poradí, ako predchádzať a včasne zistiť osteoporózu.

Prítomní budú i Dobrovoľní záchranári v Nitre, Správa zariadení sociálnych služieb, Slovenský zväz telesne postihnutých, Rytiersky rád sv. Gorazda a ďalší.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X