Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
24. februára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. SITA/AP

Po vyše troch rokoch sa na UKF končí projekt Vzdelávanie divadlom

Nitra 24. februára – Projekt Vzdelávanie divadlom, ktorý už vyše tri roky realizuje Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre, sa blíži k svojmu záveru. Všetky aktivity projektu sa končia 30. apríla tohto roka.

Od začiatku jeho realizácie v septembri 2010 sa v rámci Vzdelávania divadlom uskutočnilo 27 workshopov z oblasti súčasných a historických divadelných poetík a aplikácie ich postupov do vyučovacieho procesu či bežného života, informovala projektová manažérka Dagmar Inštitorisová. V Univerzitnom tvorivom ateliéri Filozofickej fakulty UKF v Nitre hosťovalo 11 popredných slovenských divadelných súborov s netradičnými poetikami. „Vydali sme 45 monografií a metodík, ktoré zásadným spôsobom zaplnili biele miesta v dejinách nášho i svetového divadla,“ skonštatovala Inštitorisová.

Vzdelávanie divadlom realizovali štyri katedry Filozofickej fakulty UKF s podporou európskych štrukturálnych fondov. Celková výška schválených výdavkov dosiahla vyše 848.000 eur. Projekt bol zameraný na inováciu foriem a metód kurzov teoreticko-dejinnej a praktickej výučby a na tvorbu pedagogicko-didaktických materiálov i pomôcok doterajšieho modelu vzdelávania divadlom, divadelnej tvorby a vyučovania o divadle na pôde UKF. Koncipovaný bol tak, aby bolo možné kreatívne divadelné postupy využiť aj interdisciplinárne. Súčasťou procesu inovácie metód a postupov na jednotlivých predmetoch bola participácia absolventov a pedagógov VŠMU Bratislava i doktorandov DAMU Brno, čím došlo k prelínaniu divadelných postupov s interdisciplinárnymi postupmi a myslením estetiky či kulturológie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X