Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlodej, zbraň, ozbrojený
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
12. júla 2016 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMsP Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Po Párovskej ulici sa v noci prechádzal ozbrojený muž, zakrádal sa v blízkosti prízemných okien

Po Párovskej ulici v Nitre sa v noci prechádzal neznámy ozbrojený muž. Zakrádal sa v blízkosti prízemných okien obytných domov a jedno z okien sa dokonca pokúšal otvoriť.

Mestská polícia Nitra dostala necelú hodinu po polnoci telefonický oznam. Ten sa týkal potenciálneho vlamača. „Neznámy muž sa v nočných hodinách pohyboval po Párovskej ulici, podľa oznamovateľa sa správal veľmi podozrivo, dokonca sa na jednom z prízemných bytov pokúšal otvoriť okno,“ uvádza MsP Nitra.

Hoci sa príslušníci, ktorí hliadkovali o pár ulíc ďalej, na miesto rýchlo presunuli, nikoho na uvedenom mieste nespozorovali. Policajti preto kontaktovali oznamovateľa, ktorý hliadke uviedol, že keď podozrivého muža oslovil, ten z miesta bez slov okamžite odišiel v smere na Mostnú ulicu.

„Na základe podrobného popisu pri obhliadke okolia mestskí policajti podozrivého muža spozorovali a zastavili ho. Počas rozhovoru s príslušníkmi mestskej polície vykazoval známky zvýšenej nervozity a na otázky odpovedal zmätočne a nesúvislo, jeho vysvetlenia nemali logický základ. Pozornému oku príslušníkov neušlo ani to, že muž je ozbrojený, hoci sa snažil krátku strelnú zbraň zakryť bundou,“ informuje nitrianska mestská polícia

Mestská polícia následne požiadala o súčinnosť príslušníkov policajného zboru SR. „Po príchode dvoch motorizovaných hliadok štátnej polície hliadka MsP o situácii kolegov informovala a poskytla následnú spoluprácu pri preverovaní predchádzajúcich udalostí,“ uvádza Mestská polícia Nitra.

Policajti vykonali obhliadku adresy a okolia, kde bol podozrivý muž oznamovateľom spozorovaný. Príslušníci polície prezreli nielen prízemné okná, ale aj vozidlá, ktoré parkovali v blízkosti. Pri obhliadke však nezistili žiadne poškodenie majetku na oknách, vchodových dverách, balkónoch ani vozidlách.

„Príslušníkom PZ SR sa však podarilo zistiť, že 41-ročný muž zo Žarnovice sa porušenia zákona predsa len dopustil. Nebol držiteľom platného zbrojného preukazu skupiny „A“, ktorý ho oprávňuje k noseniu zbrane a streliva  na ochranu osoby a majetku. Disponoval iba  preukazom skupiny „B“, pri ktorom je legálna držba zbrane povolená len na ochranu osoby a majetku a to v konkrétnych miestach presne uvedených v zbrojnom preukaze, čím sa v zmysle zákona o strelných zbraniach a strelive dopustil priestupku,“ so skutočnosťami oboznamuje MsP Nitra.

Polícia zároveň dodáva: „S najväčšou pravdepodobnosťou sa môžeme domnievať, že ostražitý občan a pohotové hliadky oboch polícií spoločne zamedzili potenciálnemu vlámaniu a následnej krádeži. Vzhľadom na nájdenú strelnú zbraň možno predišli ozbrojenej lúpeži či strelnému zraneniu občana, ktorého obeťou mohol byť nielen samotný poškodený, ale aj prípadný svedok.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X