HOKEJ TL: Banská Bystrica - Nitra
1
5. decembra 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Po napínavom zápase prerušila nitriansku sériu Banská Bystrica

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0).

Hokejisti Banskej Bystrice dokázali v utorkovej dohrávke 26. kola Tipsport ligy 2018/2019 zvíťaziť nad hráčmi Nitry 3:2 po predĺžení. Domáci pritom nezačali v tomto stretnutí vôbec dobre.

Už v 5. min otvoril skóre Juraj Majdan a o tri minúty neskôr ho napodobnil jeho spoluhráč Branislav Rapáč. Barani sa do zápasu vrátili až v druhej tretine, kedy znížil Juraj Sýkora. O vyrovnanie sa tri minúty pred koncomriadneho hracieho času postaral Kanaďan Eric Selleck. V predĺžení urobili hostia chybu, keď dostali dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade a následne rozhodol o víťazstve „baranov“ Éric Faille. „Corgoni“ tak po tejto prehre prišli o svoju osemzápasovú šnúru víťazstiev. Naopak, pre Banskú Bystricu to bolo práve ôsme víťazstvo v sérii.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 26. kolo – utorok:

Góly: 40. J. Sýkora (B. Marshall, Asselin), 57. Selleck (B. Marshall, K. Sloboda), 62. É. Faille (A. Šťastný, J. Sýkora) – 5. Majdan (Scheidl), 8. B. Rapáč (Blackwater, McCormack)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše Lichanec (Banská Bystrica) 10 min osobný trest za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano – Rojík, Synek, Majling, 2491 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Bodnár – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, Török – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, Zigo, Lichanec
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška