Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Nitre sa budú poplatky za parkovanie vybera aj naïalej. Keïže daò za doèasné parkovanie vypadla k 1. januáru zo zákona o miestnych daniach, mesto vyriešilo problém šalamúnsky. Výber parkovného presunie na svoju príspevkovú organizáciu Mestské služby, ktorá je oprávnená podnika. Tá odvedie štátu z vybraných peòazí 19-percentnú daò z pridanej hodnoty. Poèet spoplatnených parkovísk chce mesto v budúcnosti ešte rozšíri. Nitra, 15. január 2008.
ilustračné: SITA
8. mája 2015 Správy Nitra od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. ilustračná: SITA/Mária Pietová

Platiť za parkovanie bude možné aj prostredníctvom sms správy. Mesto ale najskôr musí nájsť partnera

Dodatok k všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o dočasnom parkovaní na území Nitry prinesie niekoľko zmien.

Nitrianske mestské zastupiteľstvo schválilo možnosť platiť za parkovanie prostredníctvom sms správy. Kedy sa možnosť takejto platby zavedie do praxe, objasnil Igor Kršiak, prednosta Mestského úradu v Nitre: „Musíme nájsť partnera, na Slovensku ich je viacero, čiže musí to byť súťažné prostredie a musí byť schválené určité súťažné zadanie. Predpokladám, že najskôr niekedy k septembru sa vieme dostať k partnerovi.“

Zmena sa dotkne aj počtu rezidenčných kariet pre firmy a inštitúcie. Tie budú obmedzené. „Pri vydávaní týchto kariet sa bude žiadosť posudzovať podľa počtu žiadaných parkovacích kariet pre zamestnancov v pomere k počtu všetkých parkovacích miest na príslušnej miestnej komunikácii, ktorá je predmetom žiadosti,“ píše sa v správe predloženej zastupiteľstvu. Počet parkovacích kariet nebude môcť prekročiť 25 percent z celkového počtu parkovacích miest. Dôvodom zmeny je prioritné prihliadanie na potreby parkovania verejnosti.

Dodatkom k VZN sa taktiež spresnilo preukazovanie používania parkovacích kariet zdravotne ťažko postihnutými.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X