Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Alexander Wortberg, Viktor Stromček, Jaguar Land rover
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA Splnomocnenec vlády Viktor Stromček (vľavo) a prevádzkový riaditeľ pre plánovaný závod spoločnosti Jaguar Land Rover na Slovensku Alexander Wortberg. Foto: SITA
8. októbra 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Plánovaný závod Jaguaru pri Nitre už má prevádzkového riaditeľa. Čo bude jeho úlohou?

Prípravy na uzavretie investičného kontraktu s britskou automobilkou Jaguar Land Rover pokračujú. Spoločnosť v týchto dňoch vymenovala prevádzkového riaditeľa pre plánovaný závod na Slovensku. Stal sa ním Alexander Wortberg.

Menovanie prichádza dva mesiace po podpise memoranda o porozumení (Letter of Intent) medzi spoločnosťou Jaguar Land Rover a Vládou Slovenskej republiky.

„Vítame tento krok zo strany spoločnosti Jaguar Land Rover. Zároveň ďalej intenzívne pracujeme na štúdii realizovateľnosti, aby sme definitívne rozhodnutie dosiahli do konca tohto roka,“ uviedol splnomocnenec vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktor Stromček.

Novovymenovaný prevádzkový riaditeľ bude dohliadať na práce súvisiace s prípravou štúdie uskutočniteľnosti, ktorá má za cieľ presne posúdiť možnosti výstavby a prevádzky závodu s výrobnou kapacitou do 300-tisíc áut ročne.

„Práce na štúdii uskutočniteľnosti pokračujú dobre a očakávame, že konečné rozhodnutie bude do konca roka,“ povedal riaditeľ pre globálne rozširovanie spoločnosti Jaguar Land Rover Phil Hodgkinson. Alexander Wortberg už osobne navštívil lokalitu pri Nitre, kde sa má realizovať výstavba nového závodu Jaguar Land Rover.

Nová automobilka, ktorá plánuje postaviť pri Nitre svoj závod, vytvorí priamo od dvoch do štyroch tisíc pracovných miest. Počíta sa však sekundárne aj so vznikom ďalších nových pracovných miest v subdodávkach. To, že by mala automobilka vytvoriť spomínaný počet nových pracovných miest a preinvestovať viac ako jednu miliardu eur, zverejnila Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v investičnom zámere, ktorý už v mene závodu Automotive Nitra Project predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Podľa zverejnených údajov v investičnom zámere by mala nitrianska automobilka vyrábať ročne od 150- do 300-tisíc vozidiel. S výstavbou závodu sa má začať už v budúcom roku. Začiatok prevádzky je naplánovaný na roky 2018 až 2019. Závod novej automobilky sa má rozprestierať na ploche 200 až 300 hektárov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X