Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
alkohol
ilustračné: pixabay.com
26. novembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Piť alkohol pod holým nebom bude zakázané aj na sídliskách. Za porušenie nariadenia pokuta 33 eur

Zákaz pitia alkoholu na verejnosti bude v Nitre platiť už aj na vybraných uliciach na sídliskách. Schválili to dnes mestskí poslanci na zastupiteľstve. V súčasnosti je v Nitre zakázané piť alkohol v uliciach Starého Mesta od 22. do 6. hodiny. Za porušenie zákazu môže mestská polícia uložiť pokutu do výšky 33 eur.

Skupina poslancov navrhla zákaz rozšíriť aj na najväčšie sídliská Klokočina a Chrenová. Odôvodnili to snahou o zvýšenie komfortu bývania na sídliskách, pretože „obyvatelia sú opakovane vystavení rušeniu nočného pokoja, ktoré je spojené s pitím alkoholických nápojov pod oknami obytných domov, pri stánkoch s občerstvením, na detských ihriskách a podobne,“ uviedli poslanci Daniel Hecht, Petra Ajdariová a František Hollý vo svojom návrhu.

Zákaz bude platiť od pondelka do nedele vždy od 6. do 2. hodiny nasledujúceho dňa na uliciach Alexyho, Bazovského, Beethovenova, Bellova, Benkova, Slančíkovej, Čajkovského, Dlhá, Dunajská, Fatranská, Jurkovičova, Karpatská, Kmeťova, Kremnická, Ľudovíta Okánika, Mikovíniho, Murániho, Nábrežie mládeže, Na Hôrke, Novomeského, Partizánska, Petzvalova, Piešťanská, Popradská, Považská, Rýnska, Škultétyho, Tokajská, Topoľová, Trieda Andreja Hlinku, Viničky, Výstavná, Zvolenská.

Na organizované podujatia sa zákaz vzťahovať nebude. V rovnakom čase bude zakázané piť alkohol aj na nástupištiach mestskej hromadnej dopravy, na cintorínoch, v zdravotníckych zariadeniach, na detských ihriskách a v ich bezprostrednom okolí, v areáloch škôl, školských zariadení a centier voľného času a ich okolí.

Poslanci návrh predložili už na predošlom zastupiteľstve, zákaz mal platiť každý deň od 9. do 8. hodiny nasledujúceho dňa. Nitrianska prokuratúra k nemu vydala protest. „Prokuratúra mala taký názor, aby sa nepaušalizovalo mesto ako miesto a celý deň ako čas, skôr by sa malo reagovať na kritické a rizikové miesta a čas,“ informoval prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X