Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bytovy_dom_ferenit.jpg
Foto: www.zilincik.com
7. júna 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Petícia obyvateľom v Starom meste nepomohla, postavia im pred domami bytovku

Mesto Nitra vydalo stavebné povolenie na bytový dom Ferenit. Proti jeho výstavbe protestovali petíciou obyvatelia ulíc Za Ferenitkou a Wilsonovo nábrežie.

Bytový dom Ferenit bude v pamiatkovej zóne mesta stavať spoločnosť NR PHARM, s.r.o. z Nitry. Súhlasné stanovisko k zámeru dal útvar hlavného architekta, Výbor mestskej časti Staré mesto aj mestská komisia pre územné plánovanie, architektúru a investičnú činnosť. Územné konanie sa začalo v marci 2016, stavebné povolenie mesto vydalo 30. mája 2017 a na svojej internetovej stránke ho zverejnilo dnes.

V stavebnom povolení sa píše, že tu bude 22 bytov, z toho dva budú mezonetové. Dom je rozdelený na dve časti, ktoré sú prepojené skleneným vertikálnym jadrom. Investor predpokladá, že v novej bytovke bude bývať 53 obyvateľov. Počet navrhovaných parkovacích miest v podzemnej garáži je 31, mimo objektu budú štyri miesta na státie. „V rámci ulice je plánovaná výsadba aleje stromov. Ostatné plochy sa doplnia výsadbou trávnatej plochy alebo sa vytvorí trvalkový záhon s efektom celoročného kvitnutia,“ uvádza sa v stavebnom povolení.

Za_ferenitkou_2.png
ilustračné foto: mapy.google.sk

Združenie domových samospráv v pripomienkovom konaní žiadalo predložiť potvrdenie o splnení podmienky dostatočnej dopravnej kapacity. Mesto k tomu vydalo mesto súhlasné stanovisko na základe súhlasu Krajského dopravného inšpektorátu so zriadením vjazdu. Okrem toho združenie žiadalo, aby sa okolie stavby upravilo ako lokálny, verejne prístupný parčík alebo tiež to, aby súčasťou povolených stavebných objektov boli aj aj tzv. dažďové záhrady. Týmto požiadavkám sa nevyhovelo.

V Starom meste sa plánuje aj ďalšia výstavba bytov na Podzámskej ulici, proti čomu spísali aj tamojší obyvatelia petíciu. Poukazujú na to, že výstavba bude znamenať záber jedného z posledných zelených priestranstiev v Starom meste, zhorší sa im kvalita života a tiež dopravná situácia, pretože tu pribudnú ďalšie autá.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X