Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pes
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
27. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMsP Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pes zaútočil na Nitrana, ktorý sa viezol na bicykli. Incident sa nezaobišiel bez zranenia!

Sobotné dopoludnie nebolo príjemným pre 63-ročného občana Nitry. Napadol ho pes, ktorý ho pohrýzol.

Ako informovala Mestská polícia v Nitre, v sobotné dopoludnie dostali na operačné stredisko hlásenie. To podal 63-ročný muž, ktorého na Bolečkovej ulici napadol pes a spôsobil mu zranenie.

„Na miesto útoku bola vyslaná službukonajúca motohliadka, ktorá sa skontaktovala s oznamovateľom a potvrdila pravdivosť oznamu. Poškodený pán sa aj s bicyklom nachádzal približne 30 metrov od miesta udalosti,“ uvádza MsP Nitra

Ako ďalej informovala mestská polícia, napadnutý pán po príchode motohliadky vyrozprával príslušníkom, ako došlo k incidentu. Údajne prechádzal na bicykli okolo pohostinstva, keď z dvora vybehol čiernobiely pes. Ten sa za ním rozbehol a pohrýzol ho do pravého predkolenia.

„Rana sa nachádzala pod lýtkovým svalom o rozmeroch približne 10×5 cm, pričom v rovnakej úrovni mal napadnutý muž poškodené aj nohavice. Podľa jeho vyjadrenia to nie je prvýkrát, čo videl, ako ten istý pes z prevádzky vybieha s agresívnym brechotom na ulicu,“ informuje nitrianska polícia. Ako uviedol napadnutý muž, on sám psa nijako neprovokoval a pri jazde okolo prevádzky z bicykla nezosadol.

Mestskí policajti sa spolu so zraneným pánom vybrali ku bráne prevádzky, kde došlo k incidentu. Napadnutý Nitran okamžite spoznal útočiaceho psa. Ako hovorí MsP Nitra, aj prítomní policajti boli svedkami toho, ako pes vybehol k otvorenej brány prevádzky a začal štekať. Išlo o amerického stafordšírskeho teriéra.

Kým polícia začala zisťovať osobu zodpovednú za psa, poškodenému mužovi príslušníci odporučili absolvovať lekárske vyšetrenie.

„V prevádzke kontaktovali osobu, ktorá bola za psa zodpovedná. Išlo o majiteľa prevádzky, ktorý psa strážil svojmu synovi. Príslušníci mestskej polície ho vyzvali, aby predložil evidenčnú známku psa na vykonanie kontroly. Tú pri sebe nemal ani pes, ani osoba za neho v danom čase zodpovedná,“ informuje polícia.

Príslušníci majiteľa prevádzky taktiež vyzvali, aby bezodkladne zabezpečil veterinárne potvrdenie o aktuálnom zdravotnom stave psa a na Mestskom úrade v Nitre nahlásil zaútočenie psa na človeka bez vyprovokovania. „Osoba zodpovedná za psa sa svojim konaním dopustila hneď niekoľkých porušení ustanovení zákona č. 282/2002 Z.z. o niektorých podmienkach držania psov, za čo bola riešená hliadkou v blokovom konaní,“ dopĺňa MsP Nitra.

„Za nezabezpečenie psa, ktorý spôsobil zranenie človeku, bol majiteľ prevádzky potrestaný v zmysle zákona. Bude však ešte povinný nahradiť škodu a liečebné náklady, ak si o ne poškodený muž požiada,“ hovorí mestská polícia.

Navyše bude pes, ktorý útočil, nahlásený na mestskom úrade a označený za nebezpečného. Z toho vyplýva, že počas pohybu na verejnom priestranstve bude môcť chodiť len s náhubkom. To má zabrániť podobnej situácii, ktorá by sa mohla stať v budúcnosti.

Polícia zároveň radí, ako sa mohlo celej nepríjemnej situácii predísť: „Ak hrozí pochybnosť, že osoba nezvláda povelmi psa, ktorého má na starosti, nemala by ho nechať voľne pusteného, prípadne mu aj dobrovoľne nasadiť náhubok. Je dobré poznať všeobecné zásady, ako sa správať pri kontakte so psom, a tak preventívne predchádzať i nevedomému vyprovokovaniu psích inštinktov a prípadnému útoku. Pri cudzom psovi napríklad nerobiť prudké pohyby, nehladkať ho, neutekať, nehľadieť mu do očí.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X