Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gymnazium golianova.png
ilustračné: maps.google.com
11. decembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pavilóny na Golianovej chce mesto predať kraju za 3,5 milióna eur

Na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre budú nitrianski poslanci rokovať aj o návrhu odpredaja pavilónov, ktoré sa nachádzajú na Golianovej ulici (gymnázium).

Odpredané majú byť nehnuteľnosti vedené Okresným úradom v Nitre, konkrétne pôjde o pavilóny A, B, C, D, E, F a G.

Prevedené majú byť v celosti z vlastníctva mesta Nitra do vlastníctva Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ako uvádza materiál, ktorý bude predložený poslancom vo štvrtok 15. decembra 2016, kúpna cena má byť 3.525.690,64 eur s tým, že 3-milióny eur budú mestu Nitra uhradené do 60 dní od podpisu kúpnej zmluvy.

Zostávajúca čiastka 525.690,64 eur má byť podľa návrhu uhradená formou splátok rozdelených na tri roky počnúc rokom 2018.

„Podmienkou odpredaja bude zriadenie záložného práva v zmysle § 151a a nasl. Občianskeho zákonníka na predmet prevodu, t. j. k nehnuteľnostiam zapísaným v katastri nehnuteľností Okresného úradu Nitra, katastrálneho odboru pre katastrálne územie Nitra, obec Nitra v prospech záložného veriteľa: Mesto Nitra za účelom zabezpečenia pohľadávky Mesta Nitra voči záložnému dlžníkovi: Nitriansky samosprávny kraj,“ spresňuje návrh, ktorý bude predložený.

Odpredaj sa má zrealizovať spôsobom prípadu hodného osobitného zreteľa „z dôvodu, že organizácia spadajúca do pôsobnosti NSK (stredná škola) dlhodobo využíva predmetné nehnuteľnosti vo vlastníctve Mesta Nitry na základe nájomnej zmluvy a je obojstranný záujem medzi Mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom o vysporiadanie vlastníckych vzťahov,“ uvádza dokument.

Dôjsť by malo aj k prenájmu nehnuteľností, ktoré sú vo vlastníctve mesta, konkrétne pôjde o zastavané plochy nádvoria a ostatné plochy s rôznymi výmerami, ktoré sa nachádzajú v areáli Gymnázia Golianova. Nitriansky samosprávny kraj by za ich prenájom mal platiť sumu vo výške 1 euro ročne za všetky pozemky, a to na dobu nájmu do prevodu predmetných nehnuteľností z prenajímateľa na nájomcu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X