Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko wilsonovo nabrezie 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
10. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Parkovisko na Wilsonovom nábreží opraví spoločnosť Lauko za 123-tisíc eur

Parkovisko na Wilsonovom nábreží sa konečne dočká opravy. Zámery s parkoviskom boli rôzne, mestskí poslanci nakoniec rozhodli o jeho rekonštrukcii. Podľa zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke, o rekonštrukciu sa postará firma Lauko.

K oprave parkoviska na Wilsonovom nábreží dôjde na základe cenovej ponuky, ktorá bola mestu zaslaná 25. júna tohto roka spoločnosťou Lauko. Tá určuje charakteristiku prác a dodávok a je súčasťou zmluvy. Podľa lehoty realizácie uvedenej vo zverejnenom dokumente je termín zahájenia prác stanovený do desiatich dní od výzvy objednávateľa a termín ukončenia do konca augusta tohto roka.

Cena za vykonanie diela bola stanovená na 102.500 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade prestavuje sumu 20.500 EUR, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 123.000 EUR vrátane DPH.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ píše sa v zmluve.

Záručná doba na opravené parkovisko bola stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po prevzatí diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X