Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Parkovisko wilsonovo nabrezie 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
10. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Parkovisko na Wilsonovom nábreží opraví spoločnosť Lauko za 123-tisíc eur

Parkovisko na Wilsonovom nábreží sa konečne dočká opravy. Zámery s parkoviskom boli rôzne, mestskí poslanci nakoniec rozhodli o jeho rekonštrukcii. Podľa zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke, o rekonštrukciu sa postará firma Lauko.

K oprave parkoviska na Wilsonovom nábreží dôjde na základe cenovej ponuky, ktorá bola mestu zaslaná 25. júna tohto roka spoločnosťou Lauko. Tá určuje charakteristiku prác a dodávok a je súčasťou zmluvy. Podľa lehoty realizácie uvedenej vo zverejnenom dokumente je termín zahájenia prác stanovený do desiatich dní od výzvy objednávateľa a termín ukončenia do konca augusta tohto roka.

Cena za vykonanie diela bola stanovená na 102.500 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade prestavuje sumu 20.500 EUR, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 123.000 EUR vrátane DPH.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ píše sa v zmluve.

Záručná doba na opravené parkovisko bola stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po prevzatí diela.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X