Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Nitre sa budú poplatky za parkovanie vybera aj naïalej. Keïže daò za doèasné parkovanie vypadla k 1. januáru zo zákona o miestnych daniach, mesto vyriešilo problém šalamúnsky. Výber parkovného presunie na svoju príspevkovú organizáciu Mestské služby, ktorá je oprávnená podnika. Tá odvedie štátu z vybraných peòazí 19-percentnú daò z pridanej hodnoty. Poèet spoplatnených parkovísk chce mesto v budúcnosti ešte rozšíri. Nitra, 15. január 2008.
ilustračné: SITA
3. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Parkovať cez SMS by sa v Nitre malo dať už tento rok. Ceny lístka schvália poslanci.

SMS parkovanie v Nitre je, žiaľ, zatiaľ stále v nedohľadne. Dobrou správou je však to, že už o ňom mesto verejne hovorí a hľadá vhodných uchádzačov na zavedenie tejto služby.

Súťaž na vhodného kandidáta bude onedlho končiť. Informácie o tom, kedy by sme mohli spoznať víťaza, nám poskytol prednosta MsÚ Igor Kršiak. Pre NitraDeň.sk sa vyjadril, že „po zosumarizovaní súťažných podkladov pravdepodobne koncom tohto alebo začiatkom budúceho týždňa bude vyhlásené ponukové konanie na predloženie ponuky na zavedenie SMS parkovného. Pravdepodobne do konca februára bude súťaž uzatvorená a ak bude vybraný víťazný uchádzač, budeme s ním rokovať o spustení prevádzky SMS parkingu, cca do 2 mesiacov.“

Cena SMS parkovného bude podľa Kršiaka schválená mestským zastupiteľstvom, čiže ešte nie je jasné, v akej výške sa bude pohybovať.

Okrem vhodného kandidáta bude potrebné ešte vyčleniť nejaké finančné prostriedky na spustenie predaja takýchto lístkov – na dopravné značenie i na elektronické prostriedky pre mestskú políciu. „Mesto nevyčleňuje zatiaľ žiadne prostriedky, závisieť to bude od ponuky uchádzačov. Pre riadenie systému SMS parkovania bude potrebné doplniť dopravné značenie o dodatkové tabule a pre MsP zabezpečiť elektronické prostriedky na komunikáciu a kontrolu,“ dodal Igor Kršiak.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X