Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pifa google maps.png
maps.google.com
23. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pamätáte sa na PIFA bar v areáli internátu pod Zoborom? Vieme, čo tam univerzita plánuje zriadiť

Budovu v areáli Študentského domova Zobor Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) čoskoro prestavajú. Stavebné práce by sa mali začať už na jar.

UKF tam plánuje vytvoriť poradensko-servisné centrum, ktoré bude slúžiť najmä študentom, ale aj zamestnancom univerzity a uchádzačom o štúdium. Poskytovať bude komplexné služby psychologického, kariérneho, právneho a ďalšieho poradenstva. Študenti tam dostanú napríklad informácie o ubytovaní či brigádach. V súčasnosti prebieha verejná súťaž na dodávateľa stavby. „Bol by som rád, keby sa centrum spustilo do prevádzky do konca kalendárneho roka,“ uviedol rektor UKF Ľubomír Zelenický. Predtým v týchto priestoroch sídlil študentský bar PIFA, kde bývali diskotéky.

V súčasnosti poskytujú poradenské služby na univerzite rôzni zamestnanci katedier vo svojich kanceláriách, ktoré sú roztrúsené po celom meste. Študenti teda nemajú jedno miesto, kde by sa mohli obracať na kompetentných s problémami. To sa má zmeniť.

„Momentálne máme vytipovaných zhruba 12 až 15 oblastí, v ktorých by sa poskytovali poradenské služby – od právneho, psychologického, kariérneho poradenstva až po študijné poradenstvo pre súčasných aj potenciálnych študentov. Chceme, aby to bol aj prvý bod pre uchádzačov o štúdium, pretože sme zistili, že uchádzači nie vždy vedia, kam sa majú obrátiť,“ povedal Zelenický.

Všetky služby budú zadarmo. Radiť tam budú aj študenti študentom, nebude chýbať ani miestnosť pre študentský parlament. „V poslednom období sa nám ukázalo ako zaujímavá akcia Kariérne dni pre študentov. Zamestnávatelia potrebujú, aby si študenti mali kde vo väčšom počte sadnúť, do prestavby sme preto zakomponovali aj väčšiu prednáškovú sálu, ktorá sa nachádza vedľa,“ doplnil rektor.

Univerzita plánuje vytvoriť jedno nové pracovné miesto pre manažéra centra, ktorý bude všetko koordinovať a dohadovať stretnutia medzi študentami a odborníkmi na jednotlivé oblasti. Celková hodnota investície je zhruba 300-tisíc eur, z toho 100-tisíc získala UKF z ministerstva školstva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X