Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica
Foto: ilustračné, SITA
18. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pacienti hodnotili nemocnice. Ako dopadla Nitra?

Pacienti, ktorí sú poistení v zdravotnej poisťovni Dôvera hodnotili nemocnice. Ako obstála Nitra?

Do prieskumu sa zapojilo viac než 8 tisíc pacientov, ktorí boli minulý rok hospitalizovaní v niektorom zo slovenských zdravotníckych zariadení. Nemocnice sa hodnotili známkami od 1 do 5 podobne ako v škole. Priemerná známka všetkých hodnotených zdravotníckych zariadení je za vlaňajšok 1,66.

Najlepšie hodnotenou fakultnou nemocnicou z pohľadu pacientov sa stala Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok, druhé miesto obsadila Univerzitná nemocnica Martin a trojku uzatvára Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica.

Najhoršími fakultnými nemocnicami je podľa pacientov Univerzitná nemocnica Bratislava, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou, Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. V tomto smere si Nitra polepšila, pretože v roku 2014 patrila práve Fakultná nemocnica Nitra k jedným z najhorších.

Za najlepšie hodnotené všeobecné nemocnice vybrali pacienti tieto: Nemocnica svätého Michala, Bratislava, Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia, Železničné zdravotníctvo Košice. Naopak najhoršie boli podľa nich: Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš, Nemocnice s poliklinikami Levice, Nemocnica s poliklinikou sv. Lukáša Galanta.

Nitra sa môže pochváliť najlepšie hodnoteným špecializovaným zdravotníckym zariadením. Stalo sa ním Kardiocentrum Nitra, ktoré pacienti vybrali za najlepšie v minulom roku a takisto aj v roku 2014. Za nitrianskym kardiocentrom nasleduje Národný ústav srdcovocievnych chorôb – Detské kardiocentrum, Bratislava a Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, Košice.

Najhoršie hodnotené špecializované zdravotnícke zariadenia očami pacienta boli v uplynulom roku tieto: Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela, Pezinok, Psychiatrická nemocnica Michalovce, Psychiatrická nemocnica prof. Matulaya Kremnica.

Štatistiku uzatvára rebríček ostatných zariadení. Najlepšími boli podľa pacientov Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny, Mammacentrum sv. Agáty ProCare, a.s., Banská Bystrica, ORL Humenné. Za najhoršie pacienti určili: GEMERCLINIC Hnúšťa, Nemocnica s poliklinikou Ilava, Letecká vojenská nemocnica Košice.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X