Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rozbicyklujme nitru 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rozbicyklujme Nitru
12. februára 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

OZ Rozbicyklujme Nitru! sa dohodlo so spoločnosťou Proxenta na definitívnom riešení cyklocesty pred Tabáňom

Na pracovnom rokovaní, ktorého predmetom bolo riešenie priestoru pred polyfunkčnou budovou Tabáň, sa Útvar hlavného architekta mesta Nitra (ÚHA mesta Nitra), občianske združenie Rozbicyklujme Nitru a developer projektu spoločnosť Proxenta dohodli na riešení, ktoré vyhovuje všetkým zúčastneným stranám.

Združenie Rozbicyklujme Nitru! v rámci svojich pripomienok k EIA navrhlo projekt, ku ktorému ÚHA mesta Nitra vydal súhlasné záväzné stanovisko, upraviť a zapracovať do dokumentácie obojsmernú cestičku pre cyklistov v súbehu s cestičkou pre chodcov so zachovaním pásu zelene od miestnej komunikácie na Štúrovej ulici.

„Občianske združenie Rozbicyklujme Nitru!, ktorého aktivity sa začali už v roku 2016, sa aktívne venuje zlepšovaniu podmienok cyklistov a chodcov v Nitre. Sme odborným partnerom mesta Nitra, organizujeme prednášky, workshopy, cyklojazdy a naším cieľom je najmä rozvoj cyklotrás a ich príslušenstva v meste. Návrh som vypracoval, lebo chceme, aby developeri mysleli aj na cyklistov,“ uviedol predseda združenia Ivan Janček.

„Návrh združenia vnímame z funkčného hľadiska pohybu verejnosti pred budovou pozitívne, a preto máme záujem požiadavku v rámci technických možností a architektonických dispozícií stavby zapracovať do projektovej dokumentácie,“ vyjadril sa na stretnutí zástupca developera Peter Žitný.

Developer vypracoval zmenu projektovej dokumentácie a predložil grafický návrh funkčného a priestorového usporiadania plôch pred objektom spolu s návrhom úpravy parteru objektu zo Štúrovej ulice. Zúčastnení sa zhodli na tom, že navrhované riešenie je v rámci funkčného a priestorového usporiadania plôch pred objektom Tabáň zo strany Štúrovej ulice vhodným riešením, ktoré akceptujú všetky zúčastnené strany.

Taban cyklotrasa 1.jpg

Konečné riešenie

Obojsmerná cestička pre cyklistov povedie v súbehu s cestičkou pre chodcov v úseku medzi miestnymi komunikáciami Piaristická a Palánok. Cez tieto miestne komunikácie budú viesť priechody pre cyklistov. Budúca cestička pre cyklistov začína a končí až za týmito priechodmi pre cyklistov.

„Na stretnutí sme sa zaviazali, že vybudovanie predmetnej obojsmernej cestičky pre cyklistov a priechodov pre cyklistov v architektonickej dispozícii podľa priložených situácií zabezpečíme na vlastné náklady najneskôr do termínu kolaudácie stavby,“ uviedol zástupca Proxenty Peter Žitný.

Taban cyklotrasa 2.jpg

Odborník na investovanie

Parter stavby v šírke 2 m pozdĺž Štúrovej ulice developer zasunie, čo umožní vytvoriť cestičku pre chodcov v šírke 4 m, obojsmernú cestičku pre cyklistov v šírke 2,5 m s priechodmi pre cyklistov a príslušnými ochrannými a deliacimi prúžkami a pás zelene v šírke najmenej 1 m, oddeľujúci obojsmernú cestičku pre cyklistov od vozovky miestnej komunikácie na Štúrovej ulici.

Celá plocha obojsmernej cestičky pre cyklistov a priechodov pre cyklistov bude plnofarebná a farebne odlíšená od priľahlej cestičky pre chodcov a vozovky miestnej komunikácie. Cestička pre cyklistov, priechody pre cyklistov a cestička pre chodcov budú označené príslušným vodorovným a zvislým dopravným značením.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X