Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diskusne forum.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
9. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na otázky obyvateľov v diskusnom fóre na mestskom webe už rok a pol nikto neodpovedá

Posledné reakcie kompetentných na otázky občanov sú zo septembra 2015. Obyvatelia sa pýtajú naďalej, nikto im však neodpovedá.

Sekcia Diskusné fórum obce existuje na oficiálnej internetovej stránke mesta Nitra www.nitra.sk od roku 2011. Mesto túto elektronickú službu zriadilo s cieľom byť bližšie občanom a reagovať promptne na ich podnety. Už vyše roka a pol sa však obyvatelia pýtajú zbytočne – nikto na ich otázky neodpovedá. Prečo? Na otázky zaslané radnici reagoval projektový manažér elektronizácie služieb mesta Richard Civáň. „Prečo kompetentní nečítajú diskusné fórum, naozaj neviem… Uznávam však, že celý systém diskusného fóra by bolo treba dopracovať, minimálne obohatiť o systém notifikácií,“ napísal. Zavedením systému notifikácií by sa informácia o diskusnom príspevku občana zasielala priamo pracovníkovi úradu, ktorý je kvalifikovaný odpovedať v danej oblasti. Zároveň by pracovník mohol na príspevok reagovať bez zbytočných zdržaní, ktoré v súčasnosti vznikajú pri distribúcii tejto informácie.

Nefunkčné diskusné fórum nie je jediným slabým miestom mestského webu. Na mestských zastupiteľstvách niektorí poslanci opakovane kritizovali jeho neprehľadnosť. Nájsť na nej to, čo človek hľadá, je podľa poslanca Miloša Dovičoviča (nezávislý) neľahká úloha. „Na stránke mesta Nitra sa stále vykonávajú nejaké úpravy. Pokiaľ niekto nevznesie konkrétne výhrady, tak neviem reagovať na frázy typu „mestský web je neprehľadný.“ Na poslednom zastupiteľstve bola vznesená jediná pripomienka poslancom Dovičovičom ohľadom mechanizmu vyhľadávania na stránke. Touto pripomienkou sa zaoberám a riešim ju s dodávateľom,“ uviedol Civáň.

Paradoxné je, že diskusné fórum nefunguje zhruba odvtedy, čo mesto spustilo projekt elektronizácie svojich služieb, na ktorý získalo z eurofondov 2,24 milióna eur. Mesto projekt spolufinancovalo sumou 167-tisíc eur. „Od 1. októbra 2015 bolo daných do produkcie všetkých 154 služieb,“ informoval Civáň. Dodávateľom projektu bola firma Microcomp. Médiá v tom čase poukázali na to, že jej riaditeľom je Jozef Gál, ktorý zároveň figuruje vo firme BG Invest, v ktorej má podiel exminister dopravy za Smer-SD Ján Počiatek a figuruje v nej aj brat známeho podnikateľa Ladislava Bašternáka, Peter.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X