Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
R1
ilustračné: NitraDeň.sk
16. apríla 2015 Správy Nitra od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o ilustračné: maps.google.com

Osádzanie nových zvodidiel na R1 obmedzí dopravu

Motoristi sa musia pripraviť na čiastočné obmedzenie v doprave. Národná diaľničná spoločnosť začala osádzať nové zvodidlá. Zvýšenie bezpečnostného štandardu diaľníc a rýchlostných ciest realizuje na piatich úsekoch. Obmedzenia sa týkajú aj R1 Trnava – Nitra.

Spoločnosť na tomto úseku preinvestuje takmer 13 miliónov eur bez DPH, pričom projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie. Okrem nových zvodidiel pribudne na ceste R1 z Nitry do Trnavy aj akustické vodorovné dopravné značenie. Tento bezpečnostný prvok upozorní motoristov zvukovým a vibračným efektom na opúšťanie jazdného pruhu.

Národná diaľničná spoločnosť osadí nové zvodidlá na krajniciach a v stredových pásoch. Počas realizácie stavebných prác musia vodiči znížiť rýchlosť na 80 km/h. Doprava bude prebiehať v jednom jazdnom pruhu, v druhom bude zriadené pracovisko. „V rámci prác na jednotlivých etapách v strednom deliacom páse budú dočasným dopravným značením uzatvorené obidva rýchle pruhy,“ uviedla hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková. Pre najvyťaženejšie úseky, ku ktorým patrí aj R1 Trnava – Nitra, platia výnimky.

„Počas víkendov je nutné v strednom deliacom páse uvoľňovať rýchly pruh a to nasledovne: v smere Trnava – Nitra každý štvrtok o 24,00 hod. sa dočasné dopravné značenie posunie na vodiacu čiaru stredného deliaceho pásu a v sobotu o 12,00 hod. sa vráti do pôvodného stavu. V smere Nitra – Trnava sa dočasné značenie každú sobotu o 24,00 hod. stiahne na vodiacu čiaru stredného deliaceho pásu a v pondelok o 12,00 hod. sa vráti do pôvodného stavu,“ upresnila Žgravčáková.

Podľa potreby sa pre dodržanie bezpečnosti pri výmene zvodidiel na krajniciach uzatvoria pomalé jazdné pruhy. Práce budú ukončené 31. októbra 2015.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X