Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
R1
ilustračné: NitraDeň.sk
16. apríla 2015 Správy Nitra od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o ilustračné: maps.google.com

Osádzanie nových zvodidiel na R1 obmedzí dopravu

Motoristi sa musia pripraviť na čiastočné obmedzenie v doprave. Národná diaľničná spoločnosť začala osádzať nové zvodidlá. Zvýšenie bezpečnostného štandardu diaľníc a rýchlostných ciest realizuje na piatich úsekoch. Obmedzenia sa týkajú aj R1 Trnava – Nitra.

Spoločnosť na tomto úseku preinvestuje takmer 13 miliónov eur bez DPH, pričom projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie. Okrem nových zvodidiel pribudne na ceste R1 z Nitry do Trnavy aj akustické vodorovné dopravné značenie. Tento bezpečnostný prvok upozorní motoristov zvukovým a vibračným efektom na opúšťanie jazdného pruhu.

Národná diaľničná spoločnosť osadí nové zvodidlá na krajniciach a v stredových pásoch. Počas realizácie stavebných prác musia vodiči znížiť rýchlosť na 80 km/h. Doprava bude prebiehať v jednom jazdnom pruhu, v druhom bude zriadené pracovisko. „V rámci prác na jednotlivých etapách v strednom deliacom páse budú dočasným dopravným značením uzatvorené obidva rýchle pruhy,“ uviedla hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková. Pre najvyťaženejšie úseky, ku ktorým patrí aj R1 Trnava – Nitra, platia výnimky.

„Počas víkendov je nutné v strednom deliacom páse uvoľňovať rýchly pruh a to nasledovne: v smere Trnava – Nitra každý štvrtok o 24,00 hod. sa dočasné dopravné značenie posunie na vodiacu čiaru stredného deliaceho pásu a v sobotu o 12,00 hod. sa vráti do pôvodného stavu. V smere Nitra – Trnava sa dočasné značenie každú sobotu o 24,00 hod. stiahne na vodiacu čiaru stredného deliaceho pásu a v pondelok o 12,00 hod. sa vráti do pôvodného stavu,“ upresnila Žgravčáková.

Podľa potreby sa pre dodržanie bezpečnosti pri výmene zvodidiel na krajniciach uzatvoria pomalé jazdné pruhy. Práce budú ukončené 31. októbra 2015.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X