Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peter-oremus-2-640x360
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
28. júla 2015 Správy NitraPolitika od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Oremus odkazuje šéfke nitrianskeho SMER-u Kolenčíkovej: Choďte na terapiu (rozhovor)

V Mestskom zastupiteľstve už dlhší čas panuje napätá atmosféra, ktorá spôsobila, že nezávislý poslanec Peter Oremus ako jediný nie je členom žiadnej stálej komisie. Smer-SD jeho nomináciu na člena finančnej komisie nechválil. Oremus tvrdí, že je za tým poslankyňa Renáta Kolenčíková.

Výsledok búrlivého rokovania je známy – na júnovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre vás opätovne nezvolili do žiadnej komisie. Čo si o tom myslíte?

Oremus:  Ide o politický súboj a podľa mňa koalícia na čele s touto „dlhoročnou političkou“ (pozn. red: šéfka nitrianskeho SMER-SD Kolenčíková) má strach z odbornosti a pravdy, ktorá môže vyjsť na povrch. Nechcem, aby jej osobná nevraživosť ovplyvňovala fungovanie mestského zastupiteľstva. Snažím sa povedať pravdu, pomenovať veci tak, ako sú a idem si svojou cestou.

Ide o politický súboj a koalícia na čele s touto „dlhoročnou političkou“ má strach z odbornosti a pravdy, ktorá môže vyjsť na povrch.

Na  poslednom zastupiteľstve na adresu poslankyne Kolenčíkovej z vašich úst zaznelo niečo v tom zmysle, že by sa mala liečiť. Na základe čoho ste použili takéto silné slová?

Oremus: Každý, kto chodí na zastupiteľstvá vidí, že je tam dusná atmosféra. Tú dusnú atmosféru úmyselne vytvára pani Kolenčíková. Cieľ je jasný. Chápem jej obavy a strach z toho, že by v Mestskej rade mohli sedieť nezávislí poslanci znalí veci a s najvyššou podporou od voličov, ako je Štefan Štefek alebo ako som ja. Ona vlastne spôsobuje, že nemáme (nezávislí poslanci a poslanci NOVA, pozn. red.) zástupcov v Mestskej rade. Pani Kolenčíková spôsobuje, že nie som v žiadnej odbornej komisii, hoci som bol riadne zvolený.  Tým pádom znemožňuje výkon môjho poslaneckému mandátu. Mňa zvolili občania, nie pani Kolenčíková. A to, že si ona teraz niečo dokazuje, to rozpráva o jej egu. A ja som jej preto odporučil, že by mala podstúpiť nejakú terapiu, aby sa zbavila takýchto zlostí a nenávisti. Ja som jej to odporučil v dobrom.

Je verejne známe, že vaša rodina a rodina pani Kolenčíkovej boli vo vzťahu. Nemyslíte si, že tieto osobné nezhody potom zasahujú aj do verejného života, teda aj do komunálnej politiky?

Oremus: Veľmi ma to mrzí, že to takto ľudia môžu vnímať, ale nemôžem sa pozerať na to, ako narábajú s menom môjho otca a s prácou, ktorú po sebe zanechal. Ja mám svedomie čisté, pani Kolenčíkovej som v ničom neublížil, moja rodina jej len pomohla. Len som pomenoval skutky a rozhodnutia, ktoré urobila či už vo VÚC alebo v mestskom zastupiteľstve, lebo s takouto politikou sa nestotožňujem.

Človek už začína rozmýšľať nad tým, že pani Kolenčíková nerozumie základným veciam.

Poslankyňa Kolenčíková dávnejšie vyjadrila pochybnosti o tom, ako ste odkúpili od mesta niekoľko nehnuteľností.

Oremus: V tom čase som ešte nebol poslanec a ako občan tohto mesta a podnikateľ som bol uchádzačom v súťaži, ktorú vyhlásilo mesto.  Ponúkol som najvyššiu cenu a súťaž som so svojou spoločnosťou vyhral. Bola to však len jedna nehnuteľnosť, ktorá mala niekoľko parcelných čísel. O predaji tejto nehnuteľnosti sa hlasovalo a v tom čase pani Kolenčíková hlasovala „ZA“. Mala vtedy odporovať, aby mi nepredalo mesto tú nehnuteľnosť. Nekúpil som ju však žiadnym priamym zadaním alebo po známosti a opakujem, že som nebol poslanec ani v mestskom zastupiteľstve, ani vo VÚC a ani v Národnej rade. Tak človek už začína rozmýšľať nad tým, že pani Kolenčíková nerozumie základným veciam. Nevie, čo je priame zadanie, čo je súťaž, klientelizmus alebo korupcia. Z jej reakcií je zrejmé, že tomu skutočne nerozumie.

Možnosť vyjadriť sa k téme sme dali aj Kolenčíkovej. Keďže nám neodpovedala na e-mail, vzhľadom na jej aktivitu na Facebooku, sme ju oslovili aj tam. Našu správu si prečítala, no odpovede sme sa nedočkali.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X