Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Most univerzity.jpeg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: Martin Fraňo, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
11. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Oprava Univerzitného mosta si vyžiada jeho úplnú uzávierku

Rozsiahla oprava Univerzitného mosta v Nitre, ktorú pripravuje Slovenská správa ciest (SSC) v roku 2017, si vyžiada úplnú uzávierku, a tým aj obmedzenia v doprave v centre mesta. V súčasnosti prebieha príprava verejného obstarávania na dodávateľa prác, informovala hovorkyňa SSC Zuzana Hromcová.

Náklady na rekonštrukciu budú 2,4 milióna eur s DPH. Termín výstavby bude závisieť od ukončenia verejného obstarávania.

Na začiatku prác sa predpokladá úplná uzávierka mosta, počas ktorej nadvihnú nosnú konštrukciu a vymenia ložiská. „Po uložení nosnej konštrukcie naspäť na ložiská sa predpokladá obnovenie prevádzky na polovici mosta a začiatok rekonštrukčných prác na časti mosta. Súbežne bude sanácia spodnej stavby,“ uviedla Hromcová.

Po ukončení opráv polovice mosta príde na rad druhá polovica a ďalšia čiastočná uzávierka. Ešte pred začiatkom rekonštrukcie mosta bude treba preložiť a ochrániť inžinierske siete, ktoré sa nachádzajú na moste a v priestore staveniska. „Na to je nevyhnutné vybudovať dočasnú lávku pre inžinierske siete a oceľové rámy pre vodovod,“ doplnila Hromcová.

Pod Univerzitným mostom, ktorý spája centrum Nitry so sídliskom Chrenová, má vzniknúť podjazd pre cyklistov. Mestskí poslanci vyčlenili v októbri na projektovú dokumentáciu 20-tisíc eur. Primátor Nitry Jozef Dvonč vtedy vyslovil obavu, že podjazd môže byť dôvodom na ďalšie odsunutie termínu rekonštrukcie, ktorý sa už odsúval niekoľkokrát. Podľa Hromcovej to nehrozí. Prínosom podjazdu má byť zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Podjazdom sa zároveň prepoja cyklistické trasy na brehu rieky Nitry, ktoré v súčasnosti predeľuje cestný most.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X