Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
jaguar, land rover
SITA/AP
27. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Okresný úrad vydal stavebné povolenie na stavbu Automotive Nitra project, námietky Cerulíka zamietol

Okresný úrad Nitra oznámil verejnou vyhláškou stavebné povolenie, ktorým povolil stavbu Automotive Nitra project.

Okresný úrad povolil stavbu Automotive Nitra project. Konkrétne pôjde o nasledujúce stavebné objekty: montážna hala, zásobovanie a logistika finalizácie, výbava a finalizácia, sklad rozpracovaných kusov, expedícia dokončených automobilov.

„Stavba sa buduje za účelom výroby automobilov na pozemkoch určených na výstavbu strategického parku, na ktoré bolo vydané osvedčenie o významnej investícii dňa 22. 6. 2015,“ uvádza vyhláška.

Okresný úrad Nitra sa vyjadril aj k námietkam účastníkov konania. V konaní vzniesol námietky Roman Cerulík a pripomienky uplatnilo aj Združenie domových samospráv Bratislava.

Cerulík namietal nezákonnosť „Osvedčenia“, že nie je možné upustiť od vydania územného rozhodnutia, nesúlad s územným plánom a nutnosť na predmetné stavby vykonať posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Bratislavské združenie domových samospráv zas požadovalo zriadenie dažďových záhrad, viazanosť okolitých parciel na náhradnú výsadbu zelene ako náhradu za povolený výrub drevín.

K obom sa stavebný úrad vyslovil zamietajúco. Celú verejnú vyhlášku nájdete: TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X