Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Potkan
ilustračné
4. septembra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Od pondelka začne celomestská deratizácia Nitry, takéto sú podmienky pre jej zabezpečenie

Mesto Nitra nariadilo celomestskú deratizáciu. Ako sa uvádza na webovej stránke radnice, tá má trvať od pondelka 10. septembra do soboty 27. októbra 2018.

Radnica vyhlásila celomestskú deratizáciu na základe utvárania a ochrany zdravých podmienok, zdravého spôsobu života a práce obyvateľov mesta Nitra. Stalo sa tak v zmysle §4 ods. 3 písm.h), Zákona č.369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, ako aj z toho dôvodu, že celoplošný výkon deratizácie má zabezpečiť likvidáciu škodcov na čo najväčšom území

Ako sme vyššie uviedli, deratizácia má prebiehať v termíne od 10. septembra do 27. októbra 2018 a mesto stanovilo nasledovné podmienky pre jej zabezpečenie:

Fyzické osoby (občania) sú povinní vykonať deratizáciu v pivničných priestoroch rodinných domov, v priestoroch pri chovoch hospodárskych zvierat, skládkach komunálneho a rastlinného odpadu a v okolí žúmp, respektíve kanalizačných vpustí.

Právnické a fyzické osoby oprávnené na podnikanie sú povinné zabezpečiť deratizáciu vo vlastných alebo prenajatých objektoch prostredníctvom deratizačných firiem, ktoré sú na túto činnosť odborne spôsobilé a oprávnené  vykonávať deratizáciu v zmysle platných predpisov a na požiadanie mesta Nitra nahlásiť deratizačnú firmu, ktorá deratizáciu vykonala.

Mesto uviedlo na svojej webbovej stránke aj podmienky pre osoby, respektíve pre firmy, ktoré sú oprávnené vykonávať deratizácie, pre nich platia nasledovné povinnosti:

  • najneskôr do ukončenia termínu celomestskej deratizácie (do 27. októbra 2018) zaslať na Mestský úrad v Nitre, odboru komunálnych činností a životného prostredia zoznam osôb, ktorým vykonali deratizáciu v ich objektoch,
  • zúčastňovať sa rokovaní o koordinácii deratizácie, ktoré v prípade potreby zvolá mesto Nitra,
  • riadiť sa pri výkone celomestskej deratizácie (dodržanie časového harmonogramu) pokynmi mesta Nitra.

„Výkon deratizácie podlieha kontrole Regionálneho úradu pre verejné zdravotníctvo, ako príslušnému orgánu štátnej správy a mesta Nitry,“ uviedla radnica. Ako doplnilo mesto, bližšie informácie o deratizácii získajú občania na Mestskom úrade v Nitre v rámci odboru komunálnych činností a životného prostredia, respektíve na telefónnom čísle 6502307.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X