Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nitra v.f.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
1. septembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Od októbra zaniknú v Nitrianskom kraji ďalšie štátne úrady!

Od októbra zaniknú v Nitrianskom kraji obvodné úrady životného prostredia, obvodné pozemkové úrady, obvodné lesné úrady, obvodné úrady pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a správy katastra.

NITRA 1. septembra – Reforma štátnej správy ESO bude pokračovať zánikom ďalších úradov. Od 1. októbra bude na Slovensku 72 okresných úradov, ktoré nahradia doterajších 50 obvodných úradov. Zanikne pritom aj 248 miestnych orgánov štátnej správy. „V Nitrianskom kraji vznikne Okresný úrad Zlaté Moravce a zanikne Obvodný úrad Štúrovo,“ informoval agentúru SITA prednosta Obvodného úradu Nitra Martin Nemky. V kraji tak bude sedem okresným úradov v sídlach siedmych okresov. Keďže Štúrovo nie je samostatným okresom, úrad tu zanikne. Od októbra sa zrušia aj obvodné úrady životného prostredia, obvodné pozemkové úrady, obvodné lesné úrady, obvodné úrady pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a správy katastra. Ich kompetencie a zamestnancov preberie Obvodný úrad Nitra a okresné úrady.

Reforma má priniesť úsporu financií a občanom jednoduchšie vybavovanie ich záležitostí na úradoch. V rámci nej vzniknú kontaktné administratívne miesta pre občanov, kde si budú vybaviť svoje záležitosti na jednom mieste, a to kdekoľvek na Slovensku, nielen v okrese svojho trvalého bydliska. Sieť týchto centier bude kdispozícii pre občanov od 1. januára 2014. „V súčasnosti prebieha výstavba kontaktného administratívneho miesta občana v priestoroch Obvodného úradu Nitra. Zároveň sa mapujú aj iné priestory v kraji,“ povedal Nemky.

K 1. januáru 2013 v Nitre zanikli tri štátne úrady – krajský školský úrad, krajský stavebný úrad a územná vojenská správa. O prácu však neprišiel nikto, všetkých zamestnancov presunuli na existujúci Obvodný úrad Nitra na Štefánikovej ulici, ktorý spadá pod ministerstvo vnútra. Krajský školský úrad sa pretransformoval na odbor školstva, krajský stavebný úrad na odbor výstavby a bytovej politiky a územná vojenská správa na oddelenie obrany štátu. Sídlo odboru školstva sa nezmenilo, nachádza sa na 2. poschodí vbudove Obvodného úradu Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X