Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Borinka maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
14. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Ocenenie Dobrá duša získala seniorka Eva Kuklová z Nitry

Ocenenie Dobrá duša získala Eva Kuklová, ktorá od roku 2010 navštevuje Zariadenie sociálnych služieb pre seniorov Borinka v Nitre. Na druhom mieste sa umiestnila Mária Sojaková z Nemeckej a na treťom Anton Michele z Handlovej.

Cenu v kategórii zariadenie získal Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Hron v Nemeckej. Šiesty ročník podujatia zameraného na oceňovanie seniorov – dobrovoľníkov vznikol vďaka Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny SR a spoločnosti Hartmann-Rico. Víťazov, ktorí dostanú aj finančnú odmenu, vybrala odborná porota.

Eva Kuklová pracovala ako učiteľka, riaditeľka materskej školy, neskôr ako vedúca odboru na Úrade Nitrianskeho samosprávneho kraja. Zmena v jej živote nastala v roku 2009, keď si zlomila ruku a počas obligátnych vyšetrení jej lekári diagnostikovali rakovinu. V období, počas ktorého musela prekonať niekoľko cyklov chemoterapie, začala navštevovať Borinku, kde spoznala mnohé životné príbehy. Klientom centra pomáha pravidelnými návštevami, počas ktorých využívajú miestny park na prechádzky, rozhovory i čítanie. Organizuje tiež výlety v Nitre a blízkom okolí a podarilo sa jej pomôcť aj finančne tým, že príbeh niektorých seniorov prihlásila do charitatívnych súťaží.

Mária Sojaková sa venuje dobrovoľníckej činnosti denne už sedem rokov. Pre vážne zdravotné problémy prišla do Domova dôchodcov a sociálnych služieb Hron v Nemeckej v roku 2010. Ocenenie Dobrá duša jej patrí za každodenné láskavé skutky, ktorými spríjemňuje chvíle klientom zariadenia. Anton Michele má 79 rokov a celý život zasvätil hudbe a hudobným nástrojom. V roku 2014, keď v Handlovej vzniklo Senior Centrum Handlová n.o., tam začal navštevovať svojich známych. Po niekoľkých návštevách sa mu podarilo vytvoriť spevácky zbor. Pravidelné spevácke skúšky sú obľúbeným spestrením utorkových dopoludní a zbor Hviezdičky neodmysliteľnou súčasťou kultúrnych akcií.

Projekt Dobrá duša bude pokračovať aj v budúcom roku. Do súťaže sa môže zapojiť každý človek starší ako 60 rokov, ktorý bez nároku na finančnú odmenu pomáha v zariadení sociálnych služieb, a to najmenej tri mesiace. Prihlášky do siedmeho ročníka možno zasielať do 31. mája 2018. Bližšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke www.dobra-dusa.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X