Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DSC01774
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
14. apríla 2015 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvateľom, ktorí bývajú v okolí stanice, rekonštrukcia strpčuje život

Rekonštrukcia autobusovej stanice prebieha v siedmich etapách, trvať bude približne jeden a pol roka. Prvá etapa, s ktorou sa začalo začiatkom marca, priniesla so sebou niekoľko problémov. Pociťujú ich najmä občania bývajúci v okolí stanice.

NITRA –  Rekonštrukcia autobusovej stanice je realizovaná počas plnej prevádzky, dopravca preto musel vykonať niekoľko nevyhnutných obmedzení. K takýmto obmedzeniam patrí aj presun jednotlivých nástupíšť na odstavnú plochu MHD. Tá sa nachádza bližšie k obytným domom. Práve tam nastal problém.

DSC01758

DSC01776

Ľudia čakajúci na autobus odhadzujú odpadky na trávnatú plochu, prípadne do kríkov pred panelákmi. „Bývam tu viac než desať rokov, ale taký bordel, aký je tu teraz, tu nikdy nebol,“ posťažoval sa nespokojný Michal. Dopravca na plochu, kde sú dočasne premiestnené niektoré spoje, umiestnil nádoby na odpadky, tie sa ale nenachádzajú pri každej zastávke. Spoločnosť Arriva sme kontaktovali s otázkou, či plánuje zvýšiť počet odpadkových košov, odpovede sme sa však nedočkali.

DSC01769

„Okrem toho si medzi našimi domami cestujúci začali robiť verejné záchody, mám pocit, že o chvíľu tu budeme ako na Luníku IX,“ pokračoval Michal. Verejné toalety určené pre cestujúcich sa nachádzajú neďaleko. Niektorí aj napriek tomu dávajú prednosť priestorom medzi panelákmi. K obytným domom to majú bližšie a najmä zadarmo. Ako sa vyjadril jeden z cestujúcich, ktorého sme odchytili, znepríjemňovanie života miestnym obyvateľom, ho netrápi.

DSC01768

DSC01766

V súvislosti so zvýšeným výskytom odpadkov v okolí autobusovej stanice sme kontaktovali Odbor komunálnych činností a životného prostredia. Referentka pre verejné priestranstvá a aktivačné práce, Šarlota Duchoňová, vzniknutú situáciu promptne zmapovala a vyriešila. Okolie obytných domov bolo vyčistené, pričom občania dostali prísľub opätovného čistenia každé dva týždne.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X