Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výtlky na cestách
ilustračné: SITA Výtlky na bratislavských cestách. V rozpoète na rok 2012 mesto Bratislava na opravu výtlkov vyèlenilo 330-tisíc eur. Bratislava, 4. marec 2011. Foto: SITA/Marián Peiger
12. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia Zobora spísali petíciu, požadovali rekonštrukciu miestnej komunikácie, takto dopadli

Útvaru hlavného kontrolóra mesta Nitra bola doručená petícia, ktorú spísali obyvatelia Zobora. Konkrétne išlo o občanov, ktorí bývajú na uliciach Tichá, Hornozoborská a Oskorušová. Dôvodom petície, pod ktorú sa podpísalo 43 ľudí, bola rekonštrukcia Tichej ulice.

Po prešetrení petície a vyžiadaní si stanoviska odborného útvaru MsÚ oznámila hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová občanom nasledovné. „Odbor investičnej výstavby a rozvoja MsÚ v aktuálnych požiadavkách zaradil do návrhu rozpočtu mesta Nitra na rok 2016 investičnú akciu „Súvislá oprava MK Tichá“ s predpokladaným nákladom 60.000 € na podnet VMČ č. 6. Vzhľadom k tomu, že táto akcia nebola zatiaľ mestským zastupiteľstvom do rozpočtu mesta Nitra schválená a nie je finančne pokrytá, nebolo možné zahájiť prípravu jej realizácie,“ uvádza Keselyová v oznámení o výsledku vybavenia petície.

Hlavná kontrolórka mesta Nitra ďalej uvádza, že rekonštrukcia alebo súvislá oprava komunikácie môže byť realizovaná len v prípade, ak sú schválené finančné prostriedky v rozpočte mesta. Obyvateľov taktiež oboznámila s možnosťou uplatňovania požiadaviek o realizácii investičných akcií prostredníctvom VMČ č. 6 Nitra – Zobor, ktoré môže podľa svojich priorít navrhnúť schválenie financií v návrhu rozpočtu mesta na rok 2017. Zároveň podotkla, že konečné schválenie finančných prostriedkov na jednotlivé investičné akcie je v právomoci poslancov mestského zastupiteľstva.

„Dovoľujem si tiež poznamenať, že i napriek nutnosti realizovať mnohé investičné akcie a oprávneným požiadavkám občanom domáhajúcich sa tejto realizácie, finančné prostriedky nemusia byť v rozpočte mesta schválené. O nevyhnutné opravy (napr. výtlkov) môžete požiadať odbor komunálnych činností a životného prostredia MsÚ – stredisko mestských služieb,“ dodáva Keselyová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X